لوگو دکتر مهشید کریمی
Search
Close this search box.
جوانسازی ناحیه تناسلی با تزریق پی آر پی

تزریق پی آر پی به واژن و مهم ترین فواید آن

جوانسازی واژن با استفاده از روش تزریق پی آر پی PRP و اسید هیالورونیک امروزه بسیار مورد استقبال بانوان قرار گرفته است . این روش باعث میشود تا واژن حجم بگیرد. جوانسازی واژن باعث میشود که درد و ناراحتی هنگام برقراری رابطه کاهش یابد و همچنین به دمان خشکی واژن و افزایش اعتماد به نفس بانوان کمک شایانی میکند. در این مقاله با ما همراه باشید تا درباره تزریق PRP واژن بیشتر صحبت کنیم.

جوانسازی واژن با تزریق PRP

پی آر پی روشی است که در آن خون از بیمار گرفته شده و طی یک فرایند تبدیل به مایعی شده که پر از پلاکت بوده و برای ترمیم بافت ها و جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت پی آر پی همان پلاسمایی است که مملو از پلاکت می باشد. پلاکت ها عامل اصلی جوانسازی و ترمیم هستند.

برای تبدیل خون به پی آر پی کافی است مقداری خون از فرد مورد نظر گرفته شده و درون کیت های مخصوص داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار گیرد. دستگاه سانترفیوژ با سرعت زیادی چرخیده و در نهایت مایع زردی به ما می دهد که پر از پلاکت هست. به این پلاکت ها سلول های بنیادی نیز گفته می شود. این روش غیر تهاجمی بوده و نیازی به دوران نقاهت ندارد.

تزریق prp برای جوانسازی واژن


بر اثر بالا رفتن سن و یا گاهی به صورت ارثی واژن دچار چین و چروک شده و ممکن است پوست آن شل و تیره شود، راه حل پیشنهادی برای بازگرداندن واژن به روز اول خود تزریق پی آر پی است. تزریق پی آر پی به کلیتوریس است که سبب جوانسازی می شود زیرا وجود سلول های بنیادی در پلاکت به خوبی باعث ایجاد سلول های جدید و ترمیم واژن می شوند. پی آر پی قابل تزریق در مطب پزشک بوده و نهایتا یک ساعت زمان نیاز دارد.

جوانسازی واژن به روش های مختلفی همچون کربوکسی تراپی واژن نیز انجام می گیرد. پزشک متخصص زنان با توجه به شرایط هر فرد و معاینه دقیق میتواند تشخیص دهد که استفاده از کدام روش برای فرد مناسب است.

فواید جوانسازی واژن با PRP

هنگامی که پی آر پی به واژن تزریق شود علاوه بر جوانسازی واژن فرد، فواید دیگری نیز دارد که این فواید سبب شده است افراد با سنین کمتر هم به این تزریقات روی بیاورند. از جمله فواید این تزریق می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1) میل جنسی افراد افزایش می یابد و در صورت از دست رفتن تمایلات جنسی با این تزریق می توان بازگرداند.
2) رسیدن به ارگاسم هنگام برقراری رابطه و تحریک کولیتوریس و احساس درد کمتر
3) از بین رفتن مشکل کنترل ادرار
4) پوست واژن به طور قابل ملاحظه ای نرم و صاف می شود.
5) با تزریق پی آر پی افرادی که دچار خشکی واژن هستند درمان می شوند و رطوبت واژن زیاد می شود.
6) با تزریق پی آر پی سطح استروژن که یک هورمون مهم زنانه است، افزایش می یابد.

افزایش میل جنسی با تزریق PRP به واژن

G-SPOT یا نقطه G در خانم ها در قسمت جلویی بعد از پیشابراه در دو سوم قدامی واژن در سقف واژن قرار گرفته است که فاصله این نقطه از پیشابراه بین 5/2 تا 7 سانتی متر بوده و روی دیواره جلویی قرار گرفته است و با وارد کردن 2 انگشت قابل لمس است.

از نظر آناتومی نقطه G در واقع مشابه پروستات در آقایان بوده و به خاطر نبود کروموزوم Y سلولها در محل مشابه ( نقطهG) قرار گرفته اند دارای بافتی متفاوت که حالت اسفنجی دارد و برای خانم ها نقطه ای بسیار حساس و تحریک کننده است که باعث میشود خانم ها لذت بیشتری ار رابطه جنسی ببرند.

یکی از راه های درمان اختلال جنسی در خانم ها تقویت نقطه جی است که این تقویت می تواند از طریق تزریق کلاژن یا ژل انجام شودو راه دیگر استفاده از PRP است. PRP پلاسمای غنی از پلاکت که با تزریق به نقطه G میل و رغبت جنسی افزایش یافته و باعث تقویت ارگاسم می گردد.

PRP در ناحیه G-SPOT تزریق شده هم جهت بهتر شدن میل جنسی و هم جهت برطرف شدن بی اختیاری ادرار و همچنین برای برخی از اختلالات پوستی مثل لیکن اسکلروز استفاده می شود.

افزایش میل جنسی با تزریقPRP

تزریق PRP برای چه کسانی مفید است؟

قابل ذکر است طبق تحقیقات انجام شده نتایجی حاصل شد که حاکی از آن است که بیشتر افراد از تزریق پی آر پی راضی بوده و به نتیجه ی دلخواه خود رسیده اند اما معدود افرادی هم هستند که نتیجه دلخواه خود را نگرفته اند. در ادامه ی این تحقیقات نتیجه ی حاصله به افراد نشان داد که افرادی که در سنین خیلی بالا این کار را انجام داده اند و چروک و افتادگی پوست آن ها در ناحیه واژن بسیار زیاد بوده است، نتیجه ی کاملا مطلوب نگرفته اند. همچنین عوامل دیگری که در این نتایج تاثیر داشت معتاد بودن فرد به سیگار و مشروبات الکلی و مواد مخدر بود؛ زیرا وجود این ترکیبات در خون اکسیژن رسانی را در خون کاهش می دهند.

عوارض پی آر پی واژن

پی آر پی به دلیل این که نمونه خونی خود فرد است باعث ایجاد واکنش ایمنی یا عفونت نخواهد شد زیرا این ماده با بدن فرد سازگار است. اما به ندرت ممکن است این تزریق همراه با آسیب عروقی یا عفونت باشد و این فقطدر صورتی اتفاق می افتد که پزشک ماهر برای این تزریق را انتخاب نکرده باشید.

پزشکی که برای این کار باید انتخاب کنیم حتما باید متخصص زنان بوده و به آناتومی قسمت واژن به طور کامل مسلط باشد. در نتیجه مراجعه به پزشک متخصص می توان از عوارضی که ممکن است اتفاق بیافتد جلوگیری کند.

از مزیت های دیگر این روش که سبب جلوگیری از عفونت است این است که این روش در فضای بسته و استریل و به دور از آلودگی محیطی انجام می شود. همچنین انتقال ایدز و بیماری های این چنینی به علت اینکه از خون خود فرد استفاده می شود امری دور از ذهن است.

در بیمارانی که مبتلا به دیابت هستند یا بیماری هایی دارند که ریشه آن در خون آن هاست یا از رقیق کننده های خون استاده می کنند پی آر پی پاسخگو نمی باشد و پزشک برای فرد تزریق انجام نمی دهد. اما بعضی از مطب هایی که بدون حضور پزشک تزریق انجام می دهند بدون توجه به این عوامل تزریق را انجام داده و سبب نارضایتی بیمار می شوند.


موارد منع تزریق پی آر پی


1) دیابتی ها یا مصرف کننده های آسپرین
2) معتادان الکل و انواع دخانیات
3) مبتلایان به ایدز و هپاتیت
4) افرادی که باردار بوده یا در دوران شیر دهی قرار دارند.


کاندیدای اصلی برای تزریق پی آر پی افرادی با شرایط زیر هستند:


1) درد در هنگام برقراری رابطه و نرسیدن به ارگاسم
2) واژن تیره و شل
3) خشکی واژن
4) گشادی واژن
5) بی اختاری در ادرار
6) میل جنسی پایین

باید ها و نباید های تزریق پی آر پی به واژن

پی آر پی به علت این که از روش تزریق انجام می شود در رعایت بهداشت ناحیه تزریق بسیار حساس است بنابراین هنگامی که نمونه خون از فرد گرفته می شود تا زمانی که آماده شود پزشک محل تزریق را به خوبی ضدعفونی و تمیز می کند تا بیمار دچار عفونت نشود.

پیش از پی آر پی پزشک در جلسه ی مشاوره دارو هایی که بیمار مصرف میکند را پرسیده و یک هفته قبل از انجام تزریق ممکن است بعضی از آن ها را منع کند یا داروی جایگزین به فرد بدهد. از جمله این دارو ها می توان به آسپرین که رقیق کننده ی خون است اشاره کرد.

یکی دیگر از سوالاتی که از فرد پرسیده می شود در رابطه با بیماری های فرد است زیرا در برخی بیماری ها تزریق تاثیری ندارد و پزشک به فرد توصیه می کند پی آر پی انجام ندهد. این تزریق در حدود یک ساعت زمان لازم دارد و پس از آن نیازی به استراحت در خانه نیست.

افراد پس از تزریق به میزان کمی دچار تورم و کبودی در ناحیه تزریق می شوند که این امری طبیعی بوده و پس از چند روز از بین می رود.

سوالات متداول

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
4 پاسخ
  1. سلام خانم دکتر
    من رفتم دکتر بهم گفتن مشکل خشکی واژن دارم چون خیلی خارش هم داشتم میخواستم ببینم میتونم با این روش تزریق prp درمان بشم یا نه ؟ خیلی وقتتها این مشکل خارش واژن رو دارم خوب میشم و بعد دوباره همونجوریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا