لوگو دکتر مهشید کریمی
Search
Close this search box.
جوانسازی-واژن

جدیدترین روش های جوانسازی واژن

جوانسازی واژن به انواع روش‌های جراحی و غیرجراحی اطلاق می‌شود که برای سفت کردن، ترمیم یا بهبود عملکرد جنسی یا ظاهر (یا در برخی موارد هر دو) قسمت های داخلی یا خارجی واژن به کار می رود. جراحی‌ها شامل واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و بسیاری دیگر از روش ها هستند و به ‌عنوان گزینه‌ های مناسب برای بهبود زیبایی و فیزیکی اندام تناسلی زنان، بسیار پر طرفدار بوده اند.

جوانسازی واژن چیست؟

بیمارانی که به دنبال گزینه‌ های جوان‌سازی واژن هستند، اغلب از ظاهر و یا عملکرد جنسی آناتومی خود ناراضی هستند. برای بسیاری از افراد، روش‌های جوان‌سازی واژن باعث تسکین علائمی می‌شود که بر عملکرد طبیعی اندام تناسلی تأثیر می‌گذارند، به ویژه پس از: بارداری، زایمان، پیری، و گاهی اوقات از ضربه فیزیکی به ناحیه تناسلی و یا تغییر شکل ژنتیکی.

با این حال، در بیشتر موارد، روش‌های بهبود وضعیت واژن صرفاً به دلایل زیبایی و برای ایجاد احساس بهتر در هنگام رابطه جنسی انجام می‌شوند. جوانسازی واژن مجموعه ای از عمل های زیبایی است که محبوبیت آن در حال افزایش است و با فناوری ها و تکنیک های جدید به سرعت در حال پیشرفت است.

روش های جوانسازی واژن

همانطور که پیشتر گفته شد، امروزه انواع مختلفی از روش های جوانسازی واژن وجود دارد. این مقاله همچنین برخی از درمان های کمتر شناخته شده را که هر ساله توسط جراحان پلاستیک زیبایی در ایالات متحده و سراسر جهان بیشتر انجام می شود را تشریح می کند. متخصصان زیبایی زنان و جراحان پلاستیک به طور کلی این روش‌ها را به سه گروه مختلف تقسیم می‌کنند: جوان‌سازی داخلی واژن، جوان‌سازی واژن با جراحی، و روش‌های جوان‌سازی واژن با روش های غیر جراحی.

جراحی جوانسازی قسمت داخلی واژن

بر خلاف جراحی هایی که اندام تناسلی خارجی (فرج) یک زن – کلیتورال هود، لابیا و مونس پلاستی را تغییر می دهند – جوانسازی داخلی واژن بر بازسازی و ترمیم دهانه داخلی واژن تمرکز دارد. رایج ترین جراحی‌هایی که بر روی نواحی داخلی واژن متمرکز می شوند، عمل های واژینوپلاستی، پرینوپلاستی و هایمنوپلاستی هستند.

واژینوپلاستی

جراحی واژینوپلاستی تکنیکی است که برای سفت کردن واژن پس از شل شدن آن پس از زایمان یا روند طبیعی پیری استفاده می شود. در این این روش با جراحی پوست اضافی مخاط واژن را برداشته و ماهیچه ها را به هم نزدیک می کند.

پرینوپلاستی

پرینه – ناحیه ای از بافت پوست که از واژن تا مقعد امتداد می یابد – اغلب در اثر پارگی در حین زایمان آسیب می بیند. این روش گاهی اوقات با واژینوپلاستی ترکیب می شود و برای سفت کردن ماهیچه های خلفی و برداشتن پوست اضافی پرینه و مخاط واژن طراحی شده است.

این روش برای از بین بردن یا کاهش احساس افتادگی ناحیه واژینال و در عین حال بهبود ظاهر و عملکرد دستگاه تناسلی شناخته شده است. این گزینه برای بیمارانی که شلی واژن ندارند، اما مایل به ترمیم و بهبود عملکرد جنسی و زیبایی ظاهری پرینه پس از زایمان هستند، پیشنهاد می شود.

هایمنوپلاستی

این روش همچنین به عنوان “باکره سازی مجدد” شناخته می شود. این تکنیک جراحی برای بازسازی پرده بکارت طراحی شده است. در بسیاری از موارد، این روش بر روی زنانی از فرهنگ‌هایی انجام می‌شود که برای باکرگی زن قبل از ازدواج ارزش زیادی قائل هستند.

جراحی جوانسازی قسمت خارجی واژن

در این دسته، تمرکز تکنیک های جراحی بر روی قسمت های خارجی و خارجی واژن است. محبوب ترین روش ها لابیاپلاستی، افزایش لابیا با تزریق چربی، کاهش کلاهک کلیتورال و مونسپلاستی است.

لابیاپلاستی

لب های خارجی و داخلی فرج به ترتیب با نام های لابیا ماژور و لابیا مینور شناخته می شوند. در لابیاپلاستی، یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوان‌سازی واژن، بافت اضافی لب‌های بزرگ و کوچک بریده می‌شود. نتایج به منظور تسکین ناراحتی لب های بلندتر لابیا و کاهش طول آنها برای جلوگیری از کشیدن و یا بهبود ظاهر اندام تناسلی است.

جوانسازی با تزریق پی آر پی PRP

پی آر پی روشی است که در آن از بیمار خون گرفته شده و طی یک فرایند تبدیل به مایعی شده که پر از پلاکت بوده و برای ترمیم بافت ها و جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد. در حقیقت پی آر پی همان پلاسمایی است که مملو از پلاکت است. پلاکت ها عامل اصلی جوانسازی و ترمیم هستند.

برای تبدیل خون به پی آر پی کافی است مقداری خون از فرد مورد نظر گرفته شده و درون کیت های مخصوص داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار گیرد. دستگاه سانتریفیوژ با سرعت زیادی چرخیده و در نهایت مایع زردی به ما می دهد که پر از پلاکت هست. به این پلاکت ها سلول های بنیادی نیز گفته می شود. روش تزریق پی آر پی غیر تهاجمی بوده و نیازی به دوران نقاهت ندارد.

بیشتر بخوانید: جوانسازی واژن با پی آر پی

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

یکی دیگر از روش های کم تهاجمی جوانسازی واژن استفاده از کربوکسی تراپی است. در این روش گاز دی اکسید کربن به ناحیه مورد نظر(واژن) تزریق شده که این عمل می تواند به جوان سازی ناحییه تناسلی کمک کند.

این روش مزایای بسیاری همچون افزایش اعتماد به نفس بانوان، افزایش میل جنسی، رفع چین و چروکهای ناشی از افزایش سن را دربردارد.

کربوکسی تراپی واژن

هودکتومی

هودکتومی اغلب می تواند همراه با لابیاپلاستی انجام می شود اما الزامی ندارد. هودکتومی، عبارتست از جدا کردن بافت اضافی از چین های پوستی که کلیتوریس را پوشانده و محافظت می کند.

مونس پلاستی

مونس پلاستی یک عمل جراحی است که به منظور کاهش برآمدگی پوست روی ناحیه شرمگاهی است. این روش اغلب بر روی بیمارانی انجام می شود که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند یا دارای پوست شل  شده اند. این روش به عنوان لیفت ناحیه شرمگاهی نیز شناخته می شود.

جوانسازی واژن بدون جراحی

روش های غیرجراحی برای جوانسازی واژن به سرعت در حال محبوبیت هستند. این امر به ویژه در میان زنان میانسال یا مسن که تغییراتی را در اندام تناسلی خود به دلیل زایمان، عدم تعادل هورمونی و روند طبیعی پیری تجربه کرده اند، صادق است. در اینجا برخی از رایج ترین گزینه ها برای جوان سازی ناحیه واژن بدون جراحی آورده شده است:

افزایش حجم لابیا با فیلرها

بر خلاف بزرگ‌کردن لابیا با انتقال چربی، بزرگ‌کردن لابیا با فیلرهای اسید هیالورونیک، از فیلر ها به جای چربی برداشته ‌شده برای دستیابی به نتایج مشابه استفاده می‌کند. در این روش، فیلرهای هیالورونیک در لابیاها برای مبارزه با چروک و افتادگی واژن تزریق می شود.

اوشاتO-shot

این روش برای تحریک جریان خون در ناحیه کلیتوریس و دیواره واژن و افزایش حساسیت جنسی طراحی شده است. به بیمار پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP تزریق می شود که برای تحریک رشد سلولی در ناحیه واژن نیز مفید است.

تزریق به نقطه G برای افزایش لذت جنسی از طریق افزایش حساسیت واژن طراحی شده است. به نقطهG بیمار اسید هیالورونیک (ماده بوتاکس) تزریق می شود که این کار باعث تشدید رضایت جنسی در زنان در حین رابطه جنسی می شود.

جوانسازی واژن با لیزر و یا RF

در طول فرآیند طبیعی پیری، ناحیه واژن می‌تواند شل شود که همچنین می‌تواند منجر به بی‌اختیاری ادرار، کاهش لذت جنسی، خشکی واژن در حین فعالیت جنسی و سایر مسائل شود. جوانسازی واژن با لیزر یا با فرکانس رادیویی یک روش غیر تهاجمی است که برای بهبود ظاهر واژن و در عین حال بهبود رطوبت، کنترل مثانه و سایر عملکردهای مهم اندام تناسلی داخلی و خارجی طراحی شده است.

کاندیدای مناسب برای جوانسازی واژن

به طور کلی، افراد متقاضی و ایده آل برای هر نوع روش تهاجمی یا غیر تهاجمی جوانسازی واژن از سلامت کافی و مناسبی برخوردارند و ذهنیتی واقع بینانه و مثبت در مورد جراحی یا روشی که علاقه مند به انجام آن هستند، دارند. این افراد برای گزینه های جوانسازی واژن با جراحی داخلی زنانی هستند که پس از زایمان، کاهش وزن یا روند طبیعی پیری، شلی واژن، افتادگی و یا بی اختیاری ادرار را تجربه کرده اند.

متقاضیان مناسب برای جراحی جوانسازی قسمت خارجی واژن یا روش‌های غیرجراحی واژن کسانی هستند که ناراحتی یا درد فیزیکی را به دلیل بزرگ شدن یا کشیده شدن لب‌ها، به دلیل ساییدگی، کشیدن یا مالش به لباس تجربه کرده‌اند. سایر افراد متقاضی، احساس نارضایتی از ظاهر واژن خود را ابراز می کنند که معمولاً به دلیل دفرمه شدن لابیا است.

در جوانسازی با لیزر، متقاضیان ایده آل کسانی هستند که امیدوار به بازگرداندن سفتی، افزایش لذت جنسی و بازگرداندن کنترل مثانه دستگاه تناسلی و همچنین مشتاق برای بهبود ظاهر واژن نیز هستند.

مزایای روش های جوانسازی واژن چیست؟

ناحیه تناسلی یک زن می تواند تغییرات چشمگیری را پس از زایمان، کاهش وزن و اثرات طبیعی پیری بر بدن تجربه کند. واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و سایر روش‌های جوان‌سازی واژن می‌تواند راه‌حل‌های جذابی برای کسانی باشد که به دنبال بهبود عملکرد و ظاهر واژن خود هستند. این جراحی‌ها و درمان‌های ترمیمی برای هدف قرار دادن نواحی مشکل‌دار مانند عضلات شل یا آویزان و پوست اضافی از نواحی واژن طراحی شده‌اند.

عضلات سفت‌تر واژن می‌توانند لذت جنسی را افزایش داده و رطوبت را بازگردانند، بی‌اختیاری ادرار و مشکلات کنترل مثانه را کاهش داده و همچنین ظاهر واژن را ترمیم و بهبود می کند. این نتایج می تواند کیفیت سلامت جسمی، عاطفی و جنسی زنان را تا حد زیادی بهبود بخشد.

مزایای روش های جوانسازی واژن

روش‌های جوان‌سازی واژن، می‌توانند با ایجاد ناحیه تناسلی تنگ‌تر، جوان‌تر و به طور کلی جذاب‌تر، اعتماد به نفس زنان را افزایش دهند. واژن سفت‌تر و جذاب‌تر می‌تواند روابط جنسی را هم برای زن و هم برای همسرش بهبود بخشد. به طور کلی، روش های جوانسازی واژن می تواند چندین مزیت مهم را برای بسیاری از زنان به همراه زمان بهبودی نسبتا کوتاه و بدون عارضه داشته باشد.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا