لوگو دکتر مهشید کریمی
Search
Close this search box.
درمان ناباروری به روش iui

تعیین جنسیت با آی یو آی

تعیین جنسیت با آی یو آی (IUI) یکی از جدیدترین روش‌ های ابداع شده درون رحمی برای درمان نازایی و کمک باروری بوده که افزون بر درمان نازایی، امکان مشخص کردن جنسیت پیش از باروری را فراهم کرده است.

این روش کمک باروری، به خانواده‌ ها کمک می‌ کند تا با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله وضعیت باروری، تعداد فرزندان، ایجاد توازن در خانواده، جلوگیری از انتقال برخی بیماری های ژنتیکی، انتظار و آرزوها، اهداف، شرایط مالی و بسیاری از عوامل دیگر و همچنین، ضمن مشاوره با پزشک متخصص تعیین جنسیت، نوع جنسیت فرزند خود را به دلخواه و با آگاهی کامل، تعیین کرده و از آن، نتیجه بگیرند.

تعیین جنسیت از طریق این روش در مقایسه با دیگر روش ها، درد و هزینه‌ی کمتری داشته و افزون بر این، سرعت انجام آن بالاتر است. در واقع در روش آی یو آی، خانواده ها می توانند با احتمال موفقیت بالایی، فرزندی با جنسیت دلخواه خود را به دنیا بیاورند.

توضیحات دکتر مهشید کریمی درباره درمان ناباروری با روش آی یو آی تعیین جنسیت👇

مزایای تعیین جنسیت با آی یو آی

شاید بتوان گفت، مزیت اصلی تعیین جنسیت جنین به کمک روش آی یو آی، کم تهاجمی بودن آن، به خصوص در مقایسه با روش‌های شناخته شده تری مانند آی وی اف است.

مزیت دیگر روش تعیین جنسیت جنین با استفاده از این روش، امکان تعیین جنسیت جنین در مراحل ابتدایی باروری و روزهای نخستین پس از لقاح، و حتی قبل از لانه گزینی در رحم است؛ بر خلاف بارداری به روش طبیعی که همان طور که می دانید، جنسیت جنین در طول دوره‌ی سه ماهه اول حاملگی و از طریق سونوگرافی مشخص می شود.

تعیین جنسیت جنین، یک روش راحت با هزینه های کم و پایین بوده که می توان آن را برای دفعات مختلف و تا هر زمانی که بخواهید، تکرار کرد؛ و تنها نکته حائز اهمیت در روش آی یو آی، آنست که می‌بایست در بهترین زمان ممکن صورت بگیرد.

مزیت مهم دیگر تعیین جنسیت جنین به این روش، ساده و آسان بودن روند انجام آن است که به شکل سر پایی، و در مدت زمان بسیار کوتاه و سریعی انجام خواهد شد.

تعیین جنسیت با آی یو آی

داروهای مصرفی برای انجام تعیین جنسیت با آی یو آی

داروهای حاوی هورمون های FSH و همچنین هورمون های LH، از جمله داروهایی هستند که هنگام تعیین جنسیت از طریق روش آی وی آی، عموما مورد استفاده قرار گرفته و برای بانوان تجویز می‌شود. هورمون های FSH که از غده هیپوفیز مغز آزاد می شوند، سبب رشد فولیکول ها می شود. مصرف این دارو، سیکل تولید مثل را تقلید کرده و با کمک به رشد بیشتر فولیکول ها در تخمدان ها، احتمال بارور شدن تخمک توسط اسپرم را افزایش می‌دهد.

نمونه بارداری‌های مثبت با استفاده از روش IUI :

00:51
truncate dir-rtl

بارداری پس از درمان با آی یو آی

تعیین جنسیت با استفاده از این روش، طبق تحقیقات انجام شده با درصد موفقیت بالایی همراه بوده و در زوج های مختلف، به 60 تا 80 درصد هم می رسد. در واقع، میزان موفقیت تعیین جنسیت در این روش، با حدود 30 درصد خطا همراه بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

مزایای تعیین جنسیت با روش آی یو آی

درست است که تعیین جنسیت جنین با کمک چنین روشی، از دقت صد در صدی برخوردار نبوده اما مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • سهولت و آسان بودن آن
  • سرعت بالا
  • هزینه پایین تر
  • سرپایی بودن درمان ضمن امکان تکرار متعدد آن تا زمان وقوع بارداری

نکات ذکر شده از جمله مهم ترین مزایای تعیین جنسیت با استفاده از این روش هستند. البته شما می توانید با انتخاب یک پزشک متخصص و همچنین، یک کلینیک حرفه ای، موفقیت روش آی یو آی و تعیین جنسیت به کمک آن را تا حد خوبی افزایش دهید.

هزینه تعیین جنسیت با روش آی یو آی

همان گونه که گفته شد، تعیین جنسیت جنین از طریق روش آی یو آی در مقایسه با دیگر روش‌های موجود، هزینه کمتر و پایین تری خواهد داشت. میزان هزینه تعیین جنسیت جنین به کمک این روش نیز، بر اساس تعرفه‌های وزارت بهداشت و همچنین، بر اساس نیازهای شما مشخص می‌شود و متناسب با شرایط افراد گوناگون و همچنین، سابقه و کیفیت خدمات ارائه شده از سوی کلینیک و پزشک مورد نظر شما، قیمت متفاوتی خواهد داشت.

نتیجه گیری:

با توجه به تمامی ناتی که تا به اینجا ذکر کردیم، شما با مراجعه به بهترین و متخصص پزشک زنان می توانید نعیین جنسیت صد درصدی داشته باشید. شما با استفاده از روش تعیین جنسیت با آی یو آی می توانید بدون هیچگونه نگرانی برای بارداری اقدام نمایید. توجه داشته باشید که در روش تعیین جنسیت با آی یو آی به صورت جداگانه آماده سازی اسپرم ا را انجام می دهند با کک تکنیک های خود کروموزوم های لازم را با توجه به جنسیت دلخواه شما جداسازی می کنند.

در ادامه با تزریق اسپرم های آماده سازی شده به داخل رحم، موجب مثبت شدن تعیین جنسیت دلخواه شم تا 80 درصد خواهند شد. بنابراین روش تعیین جنسیت آی یو آی بهترین روش برای اقدام به بارداری با جنسیت دلخواه شما می باشد.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا