لوگو دکتر مهشید کریمی
Search
Close this search box.
زگیل تناسلی در بارداری

زگیل تناسلی در بارداری

زگیل تناسلی در بارداری جزء یکی از دغدغه های بانوان باردار می باشد که قصد دارند مطلع شوند آیا در روند بارداری آن ها این امر تاثیری خواهد داشت یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم تمام نکات در این باره را در اختیار شما قرار دهیم تا از بروز هرگونه عوارض احتمالی در صورت وجود زگیل تناسلی هرچه سریع تر جلوگیری کنید.

با ما همراه باشید.

زگیل تناسلی در بارداری

زگیل تناسلی در بارداری چیست؟

زگیل تناسلی یکی  از ویروس های مقاربتی می باشد که از رابطه جنسی انتقال می یابد. این ویروس در اکثر بانوانی که در سنین باروری قرار دارند ایجاد میی شود. همچنین در بانوان باردار نیز این امکان وجود دارد که مبتلا به این ویروس شوند. 

البته توجه داشته باشید در برخی از افراد این ویروس بدون علامت بوده و خود به خود برطرف خواهد شد. در صورتی که علائم آشکار شدند باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید تا از پیشرفت این بیماری جلوگیری شود.

تاثیر زگیل تناسلی در بارداری

زگیل تناسلی در بارداری اختلالی در بارداری ایجاد نمی کند و برای جنین مشکلی به وجود نخواهد آمد. همچنین توجه داشته باشید بانوانی که دچار زگیل تناسلی می باشند نیز می توانند باردار شوند و عوارضی برای ایشان به وجود نخواهد آمد. 

  1. توجه داشته باشید در صورتی که دوران بارداری مبتلا به این ویروس شده اید، موظف هستید به صورت مداوم به پزشک مراجعه کنید و تحت نظر باشید تا هیچ گونه عوارضی به وجود نیاید. 
  2. همچنین این ویروس امکان دارد در هنگام زایمان به نوزاد منتقل شود و همچنین در هنگام بارداری سقط جنین را افزایش خواهد داد.
  3. بهتر است بدانید مبتلا شدن به این ویروس در دوران بارداری معمولا بدون علائم بوده و با گذشت زمان برطرف خواهد شد. اما در صورتی که علائم بیشتر شده باشید احساس درد و ناراحتی آشکار می شود.
  4. در ادامه با پیشرفت این بیماری احساس درد در هنگام ادرار بیشتر خواهد شد و در صورت عدم درمان هنگام زایمان موجب خونریزی خواهد شد. 
  5. همچنین امکان دارد بدلیل عدم وجود حالت کشسانی واژن زایمان شما دشوار باشد بنابراین  بهتر است با توجه به دستور و تشخیص پزشک زایمان سزارین را انجام دهید.

آیا با وجود زگیل تناسلی می توان باردار شد؟

در صورتی که مبتلا به این بیماری می باشید با مراجعه به پزشک و بهره مندی از مشاوره های لازم می توانید بدون بروز هیچگونه عوارضی باردار شوید. توجه داشته باشید زگیل تناسلی در بارداری تاثیری نخواهد داشت به جنین در حال رشد به هیچ عنوان منتقل نخواهد شد. در ادامه در صورت درمان نکردن این بیماری هنگام زایمان این امکان وجود دارد که این ویروس به نوزاد انتقال یابد. 

آیا زگیل تناسلی در بارداری باعث سقط جنین می شود؟

در حالت کلی زگیل تناسلی در بارداری هیچگونه مشکلی برای جنین ایجاد نخواهد کرد. باید توجه داشته باشید در صورت بروز علائم به پزشک مراجعه کنید تا از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری کنید. 

تاثیر زگیل تناسلی بر جنین

زگیل تناسلی هیچگونه عوارضی را برای جنین به وجود نخواهد آورد. البته باید توجه داشته باشید با مراجعه به پزشک نوع این ویروس را تشخیص دهید . زیرا که در برخی از موارد ویروس زگیل تناسلی بر روی حنجره نوزاد تاثیر خواهد داشت. بنابراین شما با مراجعه به بهترین متخصص زنان در تهران می توانید از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری کنید.

عوارض زگیل تناسلی در بارداری

همانطور که تا به اینجا ذکر کردیم زگیل تناسلی در بارداری عوارضی برای جنین ایجاد نخواهد کرد. در برخی از موارد این امکان وجود دارد که با مراجعه به پزشک می توانید از بروز عوارض جلوگیری کنید و بهترین بارداری را تجربه کنید. در ادامه خطرات احتمالی را معرفی میکنیم.

برخی از عوارض زگیل تناسلی در بارداری عبارتند از:

  • در برخی از مواقع این امکان وجود دارد که زگیل تناسلی در بارداری موجب زایمان زودرس شود.
  • در برخی از نوزادان بعد از تولد این امکان وجود دارد که هنگامی که مادر در دوران بارداری مبتلا به زگیل تناسلی بوده است سیستم ایمنی شان ضعیف شود.

نتیجه گیری:

با توجه به نکاتی که تا به اینجا ذکر کردیم با تشخیص درست و شروع درمان در اولین فرصت شما از بروز هر گونه عوارضی جلوگیری خواهید کرد. همچینی توجه داشته باشید در برخی از موارد عوارضی برای نوزاد به وجود خواهد آم که با شروع درمان از بین خواهند رفت.

سوالات متداول زگیل تناسلی در بارداری

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا