لوگو دکتر مهشید کریمی
Search
Close this search box.
زگیل تناسلی و نشانه های آن

زگیل تناسلی و نشانه های آن

زگیل تناسلی و نشانه های آن امروزه بسیاری از توجه ها را جلب خود کرده است. اکثر افراد به دنبال علائم و نشانه های زگیل تناسلی می باشند و قصد دارند تا جایی که می توانند از مبتلا شدن به این بیماری جلوگیری کنند. این بیماری ویروسی از روش های مختلفی امکان انتقال دارد و برای جلوگیری از مبتلا شدن به آن باید نکات بسیاری را رعایت کنید. برای اینکه متوجه شوید به این بیماری مبتلا هستید یا خیر، در ابتدا باید با علائم آن آشنا شوید. بنابراین در این مقاله تمام نشانه ها و علائم این بیماری را در اختیار شما قرار داده ایم.

زگیل تناسلی و نشانه های آن

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی نوعی ویروس و عفونت مقاربتی می باشد که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود. این بیماری با نشانه های برجستگی های کوچک یا بزرگ نمایان می شود که انواع مختفلی دارد که عبارت است از ویروس اچ پی وی یا پاپیولومای انسانی می باشند.  البته توجه داشته باشید طبق تحقیقات بدست آمده، برخی از افراد نشانه های بیماری در آن ها نمایان می شود و برخی دیگر با وجود این بیماری نشانه هایی از خود بروز نخواهند داد.

نشانه های زگیل تناسلی

 1. در ابتدا توجه داشته باشید نشانه ها و علائم زگیل تناسلی همیشه با چشم قابل رویت نمی باشد و در برخی از موارد با انجام آزمایشات مورد نیاز متوجه وجود آن خواهید شد.
 2. در بعضی از مواقع این ویروس خود به صورت برجستگی های سفید و یا همرنگ پوست شخص مبتلا بر روی آلت تناسلی فرد نشان می دهد. این ویروس امکان دارد بسیار نرم و کوچک باشند و یا به مرور زمان حجم آن ها افزایش یابد.
 3. البته توجه داشته باشید در برخی از موارد ممکن است برجستگی ها ناشی از عفونت های مختلف باشند و هیچ ارتباطی با ویروس زگیل تناسلی نداشته باشد.
 4. بنابراین برای تشخیص این بیماری در اولین فرصت باید به بهترین متخصص زنان در تهران مراجعه کنید.

برخی از علائم زگیل تناسلی عبارتند از:

توجه داشته باشید که بیشتر افرادی که به این ویروس مبتلا هستند بعد از مدتی از بیماری آن ها، نشانه های زگیل تناسلی خود به خود از بین می روند و هیچ اثری در آن ها باقی نمی ماند.

زگیل های تناسلی امکان دارند به اندازه های مختلف در نواحی تناسلی و مقعد نمایان شوند که از ویژگی های ظاهری مختلفی برخوردار می باشند مانند:

 • برجسته بودن
 • مسطح بودن
 • دارای رنگ روشن یا تیره
 • نرم یا برجسته
 • درد در نواحی واژن
 • خون و احساس درد هنگام مدفوع
 • احساس خارش و سوزش در نواحی تناسلی
 • احساس درد و ناراحتی
 • به وجود آمدن رطوبت در نواحی تناسلی
زگیل تناسلی و نشانه های آن

علت ایجاد زگیل تناسلی و نشانه های آن

مبتلا شدن به ویروس زگیل تناسلی از راه ها و روش های مختلفی امکان پذیر می باشد. توجه داشته باشید که نشانه های این بیماری امکان دارد بعد از مدت های طولانی بروز داده شوند و بسیار دشوار می باشد تا شما متوجه شوید چه شخصی این بیماری را به شما انتقال داده است. بنابراین بعد از مبتلا شدن به این بیماری نباید شریک جنسی خود را متهم کنید زیراکه امکان ارد از قبل این بیماری را داشته اید و بعد از مدت زمان زیادی به تازگی نمایان شده اند.

ینابراین دسترسی به این موضوع که چه زمانی به این بیماری مبتلا شده اید بسیار دشوار می باشد و در این صورت بهترین راهکار برای شما مراجعه به پزشک و مشاور می باشد.

زگیل تناسلی و نشانه های آن به صورت می باشد و در کدام نواحی ایجاد می شود؟

زگیل تناسلی به صورت گل کلم و کمی برجسته تر از سطح نواحی تناسلی نمایان می شود که متشابه با رنگ پوست مشخص می شوند.

برخی از نواحی که زگیل تناسلی بر روی آن ها ایجاد می شود عبارتند از:

 • نواحی و اطراف مقعد
 • اطراف ران و نزدیک به ناحیه تناسلی
 • نواحی دهان مانند گلو، زبان و لب
 • آلت تناسلی و بیضه ها در آقایان
 • فضای داخلی واژن
 • دهانه رحم

در نتیجه با تمامی نکاتی که تا به اینجا ذکر کردیم، در صورت بروز این علائم می توانید متوجه وجود این بیماری شوید، در صورتی ک علائمی ندارید می توانید با مراجعه به پزشک و اقدام به آزمایشات لازم، به این امر دسترسی پیدا کنید و در اولین فرصت درمان خود را شروع کنید.

سوالات متداول زگیل تناسلی و نشانه های آن

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا