لوگو دکتر مهشید کریمی
Search
Close this search box.
لابیاپلاستی با آر اف (RF)؛ نحوه انجام + مزایا

لابیاپلاستی با آر اف (RF)؛ نحوه انجام + مزایا

لابیاپلاستی با آر اف (RF) یک روش جراحی زیبایی زنان است که به منظور تغییر شکل و اندازه لابیاها (لبهای بیرونی و داخلی واژن) استفاده می‌شود. با استفاده از روش ار اف، بافت‌های اضافی لبیاها برش داده شده و شکل آنها به طور مورد نظر تنظیم می‌شود.

در این مطلب تمامی نکات درباره این روش جراحی ذکر شده است. با ما همراه باشید تا از تمامی اطلاعات بهره مند شوید.

02:01
truncate dir-rtl

2ماه بعد از تایتنینگ و لابیاپلاستی

دلایل انجام جراحی لابیاپلاستی با آر اف

 • بزرگ بودن لابیای مینور و ایجاد درد در هنگام رابطه جنسی و انجام ورزش‌هایی مانند سوارکاری و دوچرخه سواری
 • برطرف کردن نقایص مادرزادی مانند عدم تقارن لابیا و یا تغییر شکل‌هایی که به دلیل جراحت و تصادف ایجاد شده است
 • ایجاد ناراحتی هنگام پوشیدن لباس‌های تن

اگر لابیاها به اندازه خیلی زیادی بزرگ نباشد بدون نیاز به جراحی و با استفاده از روش کم درد آر اف می توان این عمل را انجام داد.

نحوه انجام جراحی لابیاپلاستی با آر اف

جراحی لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی می‌باشد که حدود 2 ساعت انجام آن طول می‌کشد. این جراحی در اکثر موارد با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. پس از بی‌حسی برش‌هایی در لابیای مینور ایجاد می‌شود و پس از برداشتن قسمت‌های اضافی لابیا مینور، برش‌ها با بخیه‌های قابل جذب دوخته می‌شوند. در لابیاپلاستی لابیای مینور هدف از جراحی کاهش اندازه‌ی لابیا مینور تا اندازه‌ای است که لبه‌های آن از لابیای ماژور بیرون نباشد.
برش‌هایی که در جراحی‌های کلاسیک انجام می‌شد توسط تیغ و یا چاقوی جراحی ایجاد می‌شد اما در روش‌های نوین می‌توان برای برش‌های اولیه از لیزر و یا آر اف استفاده نمود.

مزایای انجام لابیاپلاستی با آر اف

دستگاه های لیزر از یک پرتو نور بسیار متراکم جهت ایجاد برش در بافت استفاده می‌نمایند. در روش لابیاپلاستی با لیزر به جای استفاده از قیچی و یا تیغ جراحی از اشعه‌های لیزر برای برش‌های لابیا مینور استفاده می‌شود. مزایای استفاده از لیزر در جراحی لابیاپلاستی عبارت است از:

 • کاهش تورم پس از جراحی
 • کاهش درد
 • افزایش سرعت جراحی
 • افزایش تقارن و بهبود زیبایی ناحیه تناسلی پس از جراحی
 • کاهش خونریزی در هنگام ایجاد برش‌ها
 • کاهش احتمال عفونت
  یکی از معایب استفاده از لیزر در جراحی لابیاپلاستی آسیب‌های بافتی است که در حین ایجاد برش‌ها به بافت‌های اطراف وارد می‌شود. آسیب‌های بافتی منجر به طولانی شدن زمان بهبودی و دوران نقاهت در بیماران می‌شود.

برای دریافت مشاوره رایگان توسط دکتر مهشید کریمی، اطلاعات خود را وارد کنید👇

نام
نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
اطلاعات خود را مجدد وارد کنید!

کاندیدای مناسب لابیاپلاستی با آر اف چه کسانی هستند؟

کاندیدای مناسب برای لابیاپلاستی با آر اف عبارتند از:

 1. بانوانی که از نظر ظاهری از شکل و اندازه لبیاهای خود راضی نیستند و این موضوع بر روی اعتماد به نفس آنها تأثیر می‌گذارد.
 2. زنانی که به دلیل اندازه بزرگ یا غیرتعادلی لبیاها، در برخی فعالیت‌های روزمره مانند پوشیدن لباس‌های ضخیم، ورزش یا روابط جنسی احساس ناراحتی دارند.
 3. بانوانی که به دلایل زایمان، پیری یا تغییرات هورمونی، شکل و اندازه لابیاهایشان تغییر کرده و تمایل دارند به بهبود ظاهر آنها بپردازند.
 4. زنانی که به دلیل عوارض جراحی‌های زیبایی زنان که در گذشته تجربه کرده اند، عوارض جدی به وجود آمده است.

مهم است قبل از تصمیم‌گیری برای انجام لابیاپلاستی با آر اف، با جراح مشورت کنید تا درباره انتخاب بهترین روش برای شما تصمیم گیری صحیح انجام شود. توجه داشته باشید شما با انتخاب دکتر خوب لابیاپلاستی در تهران از بروز هرگونه عوارض جدی جلوگیری خواهید کرد و در نهایت شاهد بهترین نتیجه از این روش زیبایی خواهید بود.

نتیجه گیری:

لابیاپلاستی با آر اف می‌تواند برای زنانی که از نظر ظاهری از شکل و اندازه لابیاها راضی نیستند و این موضوع بر روی اعتماد به نفس آنها تأثیر می‌گذارد، یک راهکار موثر باشد. این فرایند، با از بین بردن بافت‌های اضافی و تنظیم فرم، بهبود ظاهر آنها را فراهم می‌کند و تأثیر مثبتی بر راحتی در فعالیت‌های روزمره، پوشیدن لباس‌ها، ورزش و روابط جنسی خواهد داشت.

با این حال، قبل از تصمیم‌گیری برای انجام این جراحی، مهم است با جراح مشورت کنید و درباره مزایا، ریسک‌ها و توقعات خود از این روش زیبایی صحبت کنید. همچنین، بهتر است درک کاملی از فرآیند جراحی و دوره بازگشت به فعالیت روزمره داشته باشید تا تصمیمی امن و مناسب برای شما اتخاذ شود.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا