لوگو دکتر مهشید کریمی
لابیاپلاستی با آر اف

لابیاپلاستی با آر اف

لابیاپلاستی جراحی می‌باشد که عمدتاً با هدف زیبایی ناحیه تناسلی خارجی انجام می شود. در طی این جراحی قسمت‌هایی از لابیای مینور که بزرگتر از لابیای ماژور هستند طی برش‌هایی بریده و سپس بخیه می‌شوند. در برخی از موارد ممکن است تغییراتی در لابیای ماژور که با گذشت زمان دچار کاهش حجم شده است انجام شود. انتخاب نوع روش این عمل برای افراد مختلف با نظر متخصص زنان انجام می گیرد. این عمل بنا به دلایل مختلفی با روش های گوناگون مثل لیزر یا جراحی و با ار اف انجام می شود. تشخیص استفاده از نوع روش با پزشک متخصص است و پس از معاینه مشخص می شود. استفاده از آر اف بحث اصلی این مقاله از سایت دکتر مهشید کریمی است.

دلایل انجام جراحی لابیاپلاستی با آر اف

 • بزرگ بودن لابیای مینور و ایجاد درد در هنگام رابطه جنسی و انجام ورزش‌هایی مانند سوارکاری و دوچرخه سواری
 • برطرف کردن نقایص مادرزادی مانند عدم تقارن لابیا و یا تغییر شکل‌هایی که به دلیل جراحت و تصادف ایجاد شده است
 • ایجاد ناراحتی هنگام پوشیدن لباس‌های تن

اگر لابیاها به اندازه خیلی زیادی بزرگ نباشد بدون نیاز به جراحی و با استفاده از روش کم درد آر اف می توان این عمل را انجام داد.

نحوه انجام جراحی لابیاپلاستی با آر اف

جراحی لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی می‌باشد که حدود 2 ساعت انجام آن طول می‌کشد. این جراحی در اکثر موارد با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. پس از بی‌حسی برش‌هایی در لابیای مینور ایجاد می‌شود و پس از برداشتن قسمت‌های اضافی لابیا مینور، برش‌ها با بخیه‌های قابل جذب دوخته می‌شوند. در لابیاپلاستی لابیای مینور هدف از جراحی کاهش اندازه‌ی لابیا مینور تا اندازه‌ای است که لبه‌های آن از لابیای ماژور بیرون نباشد.
برش‌هایی که در جراحی‌های کلاسیک انجام می‌شد توسط تیغ و یا چاقوی جراحی ایجاد می‌شد اما در روش‌های نوین می‌توان برای برش‌های اولیه از لیزر و یا آر اف استفاده نمود.

مزایای استفاده از لیزر در لابیاپلاستی

دستگاه های لیزر از یک پرتو نور بسیار متراکم جهت ایجاد برش در بافت استفاده می‌نمایند. در روش لابیاپلاستی با لیزر به جای استفاده از قیچی و یا تیغ جراحی از اشعه‌های لیزر برای برش‌های لابیا مینور استفاده می‌شود. مزایای استفاده از لیزر در جراحی لابیاپلاستی عبارت است از:

 • کاهش تورم پس از جراحی
 • کاهش درد
 • افزایش سرعت جراحی
 • افزایش تقارن و بهبود زیبایی ناحیه تناسلی پس از جراحی
 • کاهش خونریزی در هنگام ایجاد برش‌ها
 • کاهش احتمال عفونت
  یکی از معایب استفاده از لیزر در جراحی لابیاپلاستی آسیب‌های بافتی است که در حین ایجاد برش‌ها به بافت‌های اطراف وارد می‌شود. آسیب‌های بافتی منجر به طولانی شدن زمان بهبودی و دوران نقاهت در بیماران می‌شود.
02:01
truncate dir-rtl

2ماه بعد از تایتنینگ و لابیاپلاستی

مزایای استفاده از آر اف در لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی با آر اف از امواج رادیویی با فرکانس بالای 4.00 مگاهرتز استفاده می‌شود. گرمایی که دستگاه‌های آر اف ایجاد می‌نمایند نسبت به دستگاه‌های لیزر کمتر می‌باشد بنابراین آسیب بافتی کمتری در هنگام ایجاد برش‌ها ایجاد می‌نمایند و خطر باقی ماندن اسکارهای پس از جراحی را به حداقل می‌رسانند. دیگر مزایای استفاده از آر اف در جراحی لابیاپلاستی عبارتند از:

 • بهبود سریعتر
 • کاهش تورم
 • کاهش کبودی
 • درد و ناراحتی کمتر

لابیاپلاستی لابیا ماژور

هدف از این جراحی با توجه به مشکلات بیمار کاهش اندازه و یا استحکام بخشی و افزایش حجم در لابیا ماژور می‌باشد که در افزایش اعتماد به نفس و لذت جنسی خانم‌ها تاثیرگذار می‌باشد. افتادگی و تغییر حجم در لابیا ماژور به دلیل کاهش وزن و یا افزایش سن ممکن است ایجاد شود. برطرف کردن این مشکلات با لیزر و یا آر اف امکان پذیر می‌باشد. گرفتن بهترین نتیجه با انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی رابطه مستقیمی دارد چرا که تشخیص مشکل بیمار و همچنین عمل درست و با استفاده از روش درست می تواند نتیجه درست و معقولی را برای بیمار فراهم آورد.

لابیاپلاستی با لیزر

انرژی لیزر می‌تواند با تحریک بافت لابیا منجر به افزایش ساخت کلاژن، سفت شدن و ضخیم شدن لایه مخاطی شود. با لیزر درمانی می‌توان برخی از مشکلات ناحیه تناسلی را برطرف نمود که عبارتند از:

 • برطرف کردن افتادگی خفیف در لابیا
 • افزایش حجم لابیا
 • درمان بی اختیاری استرسی
 • درمان مقاربت دردناک
 • بهبود خشکی واژن

لابیاپلاستی با آر اف


روش درمان با آر اف یک روش سریع و ایمن می‌باشد که هیچ گونه درد و ناراحتی برای بیماران ایجاد نمی‌نماید.
در این روش با امواج فرکانس رادیویی در طول موج تنظیم شده بدون آسیب رساندن به بافت‌ها به لایه‌ی اپیدرم وارد می‌شود و با گرم کردن قسمت‌های عمیق پوستی منجر به افزایش تولید کلاژن و استحکام بخشیدن به پوست می‌شوند. در نتیجه قسمت‌هایی از لابیا ماژور که در اثر افزایش سن دچار کاهش حجم و افتادگی بوده‌اند به مرور به حجم طبیعی خود باز می‌گردند.

انتخاب روش مناسب برای لابیاپلاستی

در صورتی بروز مشکلاتی مانند افتادگی و یا کاهش حجم در لابیا مینور می‌توان بدون استفاده از روش جراحی و با استفاده از لیزر و آر اف تا حدودی مشکلات ایجاد شده را برطرف نمود و زیبایی و جوانسازی لابیا را احیا نمود، اما اگر شدت مشکلات زیاد باشد (به عنوان مثال بزرگ بودن بیش از اندازه‌ی لابیا مینور) تنها با روش جراحی می‌توان این مشکلات را برطرف نمود. نتایج جراحی تاثیر بلند مدت و همیشگی داشته و تغییراتی که حین جراحی لابیاپلاستی ایجاد می شود به صورت چشمگیری می‌تواند بر زیبایی ناحیه تناسلی خارجی تاثیرگذار باشد.
همان طور که پیشتر ذکر کردیم استفاده از لیزر و یا آر اف در ایجاد برش‌های جراحی هر کدام مزایایی دارد که با توجه به مشکلات بیمار و نظر پزشک متخصص زنان بهترین روش انتخاب می‌شود.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا