لوگو دکتر مهشید کریمی
جراحی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

کلی در ناحیه تناسلی وجود داشته باشد، فرد می تواند اقدام به انجام جراحی زیبایی از جمله عمل لابیاپلاستی نماید. امروزه به ویژه در فضای مجازی به طور شایع در خصوص اعمال جراحی زنان همانند لابیاپلاستی صحبت می شود. در این نوشتار تصمیم داریم به موضوعاتی نظیر لابیاپلاستی چیست؟ و چه عوارضی می‌تواند داشته باشد و با چه روش‌های انجام می‌شود، بپردازیم.

ناحیه تناسلی از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است، که در واقع جراحی لابیاپلاستی روی قسمت خارجی ناحیه تناسلی انجام می گردد. قسمت خارجی ناحیه تناسلی از لابیاماژور یا لبه های بیرونی، لابیامینور یا لبه های داخلی و کلیتوریس تشکیل شده است. لابیاماژور، لبه های گوشتی ناحیه تناسلی هستند که موهای زائد روی این ناحیه رویش پیدا کرده است. لابیامینور یا لابیاهای کوچک، به صورت داخلی هستند و این جراحی روی این ناحیه انجام می شود.

تماس با دکتر مهشید کریمی

لابیاپلاستی چیست؟

voice-gif
صحبتهای خانم دکتر مهشید کریمی متخصص زنان، زایمان و فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری با ivf در رابطه با جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یکی از اعمال زیبایی زنان است که به منظور کوچک کردن و متقارن سازی لبه های داخلی ناحیه تناسلی انجام می شود و هدف از انجام این جراحی بهبود و رفع مشکلات ناحیه لابیامینور می باشد. اندازه و فرم ناحیه تناسلی در افراد مختلف متفاوت است که عوامل متعددی همچون افزایش سن، زایمان و تغییرات هورمونی می تواند بر فرم و حالت آن تاثیر بگذارد و سبب تغییر آن شود.

چرا بعضی‌ها لابیاهای بزرگی دارند؟

ناحیه تناسلی یکی از حساس ترین نواحی بدن زنان است که در طول زندگی دستخوش تغییرات مختلفی می‌شود. این ناحیه در اثر هورمون های رشد پس از دوران بلوغ رشد کرده و بزرگتر می شود. از عوامل مهم بزرگ شدن لابیاها می توان به ژنتیک اشاره کرد. در برخی از افراد به دلیل ژنتیک و در دوران بلوغ عدم تقارن و بدشکلی لابیاها خود را نشان می دهد. از دیگر عواملی که می تواند منجر به تغییر اندازه لابیامازور شود، تغییرات هورمونی مثل بارداری و زایمان است. در برخی افراد که این لابیاها از حد طبیعی بزرگتر شده و ظاهر نامناسبی دارد نیاز به انجام لابیاپلاستی است. اگر تغییر هرمونی شدیدی همچون بارداری در بدن فرد صورت نگیرد، پس از انجام این جراحی تغییری صورت نخواهد گرفت و نتیجه جراحی ماندگار است.

فیلم واقعی رضایتمندی خانم ها از لابیاپلاستی

من لابیاپلاستی کردم و از انجام این جراحی رضایت کامل دارم.

رضایتمندی مراجعه کننده از آلمان

لابیاپلاستی و تزریق چربی همزمان

رضایت از نتیجه لابیاپلاستی

روش های مختلف لابیاپلاستی

در حقیقت حین جراحی هر گونه ناهنجاری و غیرقرینگی که وجود داشته باشد را می توانیم اصلاح نماییم و اعمال جراحی لابیاپلاستی به دو روش Trim و Wedge انجام می گردد.

نخ های بخیه دو نوع هستند: نخ های جذبی و نخ های بخیه غیر جذبی. در صورتی که نخ های بخیه جذبی باشند بعد از مدت زمان کوتاهی جذب بافت بدن می شوند و به جهت سازگاری که با بدن دارند هیچ گونه واکنشی را ایجاد نمی کنند. اما در مواردی که نخ های بخیه غیر جاذب استفاده شده باشد می توان بعد از یک هفته نخ ها را از بافت بدن جدا کرد.

در هر دو روش می توانیم از لیزر و چاقوی جراحی استفاده کنیم و در واقع پزشک بعد از اینکه معاینه می کند و فرم لابیاها را می بیند، طراحی جراحی را همراه با بیمار انجام می دهد و در این لحظه است که روش جراحی با توجه به شرایط فرد انتخاب می نماید. در نهایت بگوییم که اجازه دهید انتخاب روش صحیح جراحی و تصمیم نهایی با جراح و متخصص زنان باشد. در حقیقت جراحی لابیاپلاستی می تواند تحت بی حسی موضعی در مطب انجام شود و همچنین می تواند تحت بیهوشی سبک در بیمارستان انجام گردد.

لابیاپلاستی قبل و بعد از عمل

تکنیک Wedge

تکنیک Wedge

در تکنیک Wedge یک برش V شکل در لابیاها زده می شود و سپس لبه ها به یکدیگر نزدیک می شوند، و در واقع خونگیری و بخیه زده می شود.

تکنیک تریم

تکنیک Trim

تکنیک Trim در واقع برداشتن مستقیم لبه های اضافه‌ی می باشد و سپس این نواحی خونگیری و بخیه می شوند.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

برخی از زنانی که متقاضی انجام لابیاپلاستی هستند این سوال را به طور پرتکرار مطرح می کنند که جراحی بهتر است یا لابیاپلاستی یا لیزر؟

انتخاب روش جراحی بسته به شرایط بیمار و صلاح دید جراح زنان مشخص می گردد و در حقیقت هر دو روش زیبایی در زمانی که انتخاب به درستی انجام گردد نتیجه زیبایی مطلوب و بدون نقص خواهد بود.

لیزر یک روش کاملا بدون درد و خونریزی است، که تحت بی حسی موضعی و در مطب قابل انجام می گردد. در حقیقت لابیاپلاستی با لیزر برای افرادی مناسب است که نیاز زیادی به ترمیم ندارند، افرادی که لابیاهای گوشتی داشته و نیاز به ترمیم اساسی دارند مناسب جراحی خواهد بود. لازم به ذکر است که دوره نقاهت و بهبودی لابیاپلاستی با لیزر نسبت به جراحی کوتاه تر است.

کاندید مناسب لابیاپلاستی چه کسانی هستند؟

افرادی که به هر دلیلی با مشکلاتی همچون ذیل مواجه هستند کاندید مناسبی برای جراحی لابیاپلاستی هستند که عبارت است از:

 • بد شکلی لبیاها
 • غیرقرینگی
 • بزرگی لابیاها
 • سوزش و خارش
 • احساس ناراحتی حین پوشیدن لباس های تنگ
 • عدم انجام برخی فعالیت های ورزشی (دوچرخه سواری، اسب سواری، شنا)
کاندیدای مناسب لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در دختران باکره

بسیاری از خانم ها برای انجام جراحی زیبایی لابیا در دختران باکره و کسانی که تا به حال ازدواج نکرده اند، ترس و دلهره دارند. چراکه گمان میکنند این جراحی ممکن است به پرده بکارت آسیب وارد کند. باید دانست از آنجاییکه این جراحی بر روی لبه های بیرونی واژن انجام می شود هیچگونه آسیبی به بکارت وارد نمی کند. بنابراین ترس از این مورد بیهوده است. دختران بسیاری هستند که از ظاهر اندام خود رضایتی کامل ندارند و حتی در انجام برخی از امور روزمره خود احساس ناراحتی می کنند با مراجعه به یک جراح خوب زنان می توانند مشکل خود را برطرف کنند.

آیا من نیاز به انجام جراحی لابیاپلاستی دارم؟

پاسخ به این پرسش ها به شما در تصمیم گیری کمک می کند

آیا لابیاپلاستی مناسب من هست؟
آیا لابیاپلاستی مناسب من هست؟

1 / 4

رنج سنی شما چقدر است؟

2 / 4

مجرد هستید یا متاهل ؟

3 / 4

آیا تاکنون سابقه زایمان داشته اید؟

4 / 4

آیا لابیاهای شما بزرگ یا غیر قرینه هستند؟

میانگین امتیازها 62%

0%

اگر شما نیاز به انجام این جراحی دارید، به سادگی می توانید با ما در ارتباط باشید، کافیست در فرم زیر شماره تماس خود را بگذارید تا مشاورین ما در کمتر از 24 ساعت با شما تماس بگیرند.

نام
شماره تماس
شماره تماس با موفقیت ثبت شد! به زودی با شما تماس گرفته می شود.
لطفا دوباره تلاش کنید!

لابیاپلاستی برای رفع تیرگی شدید واژن

خانم های زیادی هستند که از ظاهر لابیای خود به دلیل تیرگی، چین و چروک، شلی و افتادگی لبه های آن ناراضی هستند. این ظاهر لبه های بیرونی واژن یا همان لابیاماژور باعث احساس خجالت بانوان و عدم اعتماد به نفس آنان در روابط جنسی می شود.

این چروکها و بزرگ شدن لبه های واژن در هر سنی ممکن است رخ بدهد. و با مواردی مثل زایمان یا به طور ژنتیکی بیشتر شده و منجر به سختیی و اذیت و آزار برای بانوان بشود.

لابیاپلاستی برای رفع تیرگی واژن

روش های جراحی و غیر جراحی زیادی وجود دارد که برای جوانسازی واژن استفاده می شود. اما باید بدانید که اگر این افتادگی ها و چروکهای لبه های واژن خیلی زیاد باشد، با استفاده از روش های غیر جراحی رفع نمی‌شود. به طور مثال تنها می توان مقدار مشخصی از ژل یا چربی را به واژن تزریق کرد. اگر تزریق فیلرها از اندازه مشخصی فراتر رود ممکن است باعث بدفرمی شکل و ظاهر واژن شود و کمکی به ما نمی کند. بنابراین برای جوانسازی از لابیاپلاستی استفاده می شود. البته برای هر فردی که این جراحی را درخواست بدهد ابتدا معاینات و بررسی هایی لازم انجام می گیرد و سپس اقدام به جراحی می شود.

مناسب ترین سن برای انجام جراحی لابیاپلاستی چه سنی است؟

افراد بالای 18 سال در صورت آنکه نیاز داشته باشد و کاندید مناسب این جراحی باشند، می توانند این جراحی را انجام دهند. مناسب ترین سن برای لابیاپلاستی زمانیست که شما برای حل مشکلات خود به پزشک متخصص زنان مراجعه می کنید. و با توجه به معاینه ای که توسط متخصص می شوید مشکلات شما به طور علمی بررسی شده و مشخص میشود که نیازمند انجام جراحی لابیاپلاستی هستید یا خیر.

آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

یکی از نگرانی های شایع زنان در خصوص انجام جراحی لابیاپلاستی در مورد کاهش میل جنسی پس از جراحی می باشد.

بایستی بدانید که ناحیه کلیتوریس دارای اعصاب حسی فراوان است و ایجاد حس ارگاسم و لذت در زنان در آن ناحیه حس می شود. با توجه به اینکه جراحی لابیاپلاستی بسیار سطحی و در حد برداشتن پوست اضافه لابیاها است و به محل اعصاب که بسیار عمیق تر قرار گرفته اند، آسیبی نمی رساند. بنابراین حس و عملکرد جنسی هیچ گونه تغییری نخواهد داشت. بلکه با کاهش درد و ایجاد حس راحتی و از همه مهمتر افزایش اعتماد به نفس باعث می شود که فرد لذت بهتری را حین برقراری تماس جنسی داشته باشد.

عوارض عمل لابیاپلاستی چیست؟

پس از جراحی لابیاپلاستی عوارضی موقت همچون تورم، خونریزی، عفونت، درد و اسکار ایجاد می شود. اما قابل توجه است که تمامی عوارض جراحی لابیاپلاستی موقتی هستند و از بین می روند. اما در نهایت برای اینکه جراحی خوبی داشته باشیم، انتخاب جراح مناسب و کسی که تجربه اعمال جراحی زیبایی را داشته باشد، برای بدست آوردن بهترین نتیجه به شما کمک بسزایی خواهد نمود. بنابراین در انتخاب بهترین جراح برای لابیاپلاستی باید دقت لازم را داشته باشید.

عفونت گرفتن بعد از عمل لابیاپلاستی یکی از ترس های اغلب بانوانی است که تصمیم به انجام این جراحی گرفته اند. این جراحی ساده نیست و باید در انتخاب جراح خود دقت کنید. چراکه بافت اندام تناسلی زنانه بسیار حساس بوده و باید با ظرافت و دقت کامل به جراحی این ناحیه پرداخت. در صورتیکه هر یک از علائم بعد از جراحی برای شما زیاد بود مثل تورم و قرمزی ناحیه، ایجاد ترشحات بیش از حد و یا حتی تب و احساس خستگی و بی حالی شدید بی درنگ به پزشک معالجتان مراجعه کنید.

مهم ترین مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

برای رسیدن به نتیجه مطلوب مهم است که تمامی آنچه پزشک شما توصیه می‌نماید را انجام دهید. مراقبت های بعد از لابیاپلاستی به گرفتن نتیجه بهتر از جراحی به شما خیلی کمک خواهد کرد. برخی از این توصیه ها عبارت است از:

استفاده از لباس زیر نخی و سایز مناسب

استفاده از کمپرس سرد به منظور رفع تورم

از پماد یا کرم‌های موضعی بعد از عمل استفاده نکنید تنها از داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است استفاده کنید

استراحت به مدت حداقل سه روز پس از جراحی ضروری است.

مصرف داروهای تجویز شده شامل آنتی بیوتیک ها و مسکن‌ها توسط پزشک

روز قبل از جراحی حتما استحمام نمایید، زیرا به مدت سه روز پس از جراحی نمی توانید استحمام نمایید.

سعی کنید دچار یبوست نشوید. اگر سابقه ابتلا به یبوست دارید حتما از پزشک خود دارو یا دستور غذایی لازم را بگیرید.

از انجام دادن فعالیتهای سنگین بپرهیزید

اگر دچار خونریزی شدید فورا با پزشک خود درمیان بگذارید.

بعد از 48 ساعت بعد عمل می توانید استحمام کنید و به طور ایستاده دوش بگیرید. اما مدت آن را خیلی طولانی نکنید.

وسایل مرتبط با شست و شو می بایست کاملا مطابق با دستور پزشک و با روشی که گفته می شود انجام گردد.

به مدت یک ماه پس از جراحی لابیاپلاستی نبایست از برقراری رابطه جنسی اجتناب ورزید. به طور معمول پس از دو هفته بیمار معاینه شده و شرایط او سنجیده می شود، تا توصیه های لازم به بیمارداده شود

سوزش، خارش، تورم و کبودی تا چند روز پس از عمل طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی ندارد.

از مواد غذایی دارای ویتامین C استفاده کنید مواد غذایی و خوراکی مثل گوشت یا آناناس در بهبود زخم شما بسیار موثر است.

ورزش کردن بعد از جراحی لابیا پلاستی

پیاده روی پس ااز لابیاپلاستی

یکی از دلایلی که برخی مشتاق به انجام جراحی لابیاپلاستی هستند، مشکلاتی است که مانع ورزش کردن آنها می‌شود. بنابراین با انجام این جراحی و گذراندن دوره نقاهت می‌توانید به راحتی به فعالیتهای ورزشی بپردازید. برخی هنگام دوچرخه سواری یا پیاده روی احساس درد یا سوزش می‌کنند که پس از لابیاپلاستی و گذراندن دوره نقاهت می‌توانند به راحتی ورزش کنند.

لابیاپلاستی در بارداری امکان پذیر است؟

آیا امکان انجام لابیاپلاستی در دوران بارداری وجود دارد؟ دوره بارداری و زایمان تاثیرات بسیاری را بر اندام بانوان گذاشته و مشکلاتی را برای افراد اینجاد می کنند. به عنوان مثال ممکن است در دوران بارداری لابیاها متورم شده و بزرگتر شوند. حتی ممکن است در طول زایمان این لبیاها پاره شود. بنابراین توصیه به موکول کردن این جراحی پس از زایمان است.

لابیاپلاستی در بارداری

زایمان سزارین و لابیاپلاستی

یکی از سوالاتی که به طور معمول افراد باردار می پرسند، این است که امکان انجام جراحی لابیاپلاستی حین زایمان سزارین وجود دارد؟

در طول دوران بارداری خونرسانی در ناحیه تناسلی و لگن افزایش می یابد و از طرفی هم با تورم و تیرگی ناحیه تناسلی مواجه هستیم. بنابراین هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی که قرینه سازی و زیبایی ناحیه تناسلی می باشد، تامین نمی گردد. زیرا عمل لابیاپلاستی به ظرافت خاصی نیاز دارد و بهتر است به زمانی دیگر موکول نماییم.

جراحی های قابل انجام به طور همزمان با لابیاپلاستی

از سوالات شایع در میان زنان این است که کدام یک از اعمال جراحی را می توانیم به صورت همزمان انجام دهیم. بایستی بدانید که انجام جراحی های همزمان با لابیا پلاستی هیچ محدودیتی ندارد و برخی از اعمال زیبایی را می توان به صورت همزمان با یکدیگر انجام داد که عبارت است از:

جراحی-های-همزمان-با-لابیاپلاستی
جراحی-های-همزمان-با-لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی و تزریق چربی در یک جلسه امکان پذیر است؟

بسیاری از تکنیک های جوانسازی واژن به منظور رسیدن به نتایج مطلوب و رضایت بیمار می توان به صورت همزمان با یکدیگر انجام داد. جراحی های همزمان با دو هدف زیبایی و درمانی قابل انجام است، تزریق چربی به واژن و لابیاپلاستی بر روی لابیامینور به صورت همزمان می تواند سبب رسیدن به نتایج مطلوب تری گردد. کربوکسی تراپی واژن نیز از جمله روش های زیبایی است که توسط متخصص زنان برای خانم ها انجام می شود.

لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن به طور همزمان انجام می شود؟

در صورت آنکه فرد کاندید جراحی لابیاپلاستی باشد می تواند به صورت همزمان اقدام به تنگ کردن واژن و لابیاپلاستی نمایید. بدین صورت که ابتدا جراح زیبایی زنان، جراحی تنگ کردن واژن را انجام می دهد سپس اقدام به جراحی لابیاپلاستی می نماید.

لابیاپلاستی و تزریق ژل و سفید کردن واژن

در صورتیکه فرد کاندید لابیاپلاستی با لیزر باشد می تواند به صورت همزمان اقدام به انجام لابیاپلاستی و تزریق ژل به واژن یا سفید کردن واژن نماید.

جراحی زیبایی کلیتوریس و لابیاپلاستی

کلیتوریس در اکثریت زنان به تنهایی می تواند سبب ارضا جنسی گردد و در حقیقت این جراحی بر روی پوست ناحیه کلیتوریس انجام می شود که بدان ناحیه هود کلیتورال می گویند. جراحی زیبایی کلیتوریس و لابیاپلاستی به صورت همزمان قابل انجام است و در اکثریت مواقع انجام این دو جراحی می بایست با یکدیگر انجام گردد تا به نتیجه مطلوبی دست یابیم.

نقش جراح در عمل لابیاپلاستی

آیا جراح در نتیجه این عمل نقش دارد؟ قطعا پاسخ این سوال مثبت است. بسیاری از افرادی که نیاز به جراحی ترمیم لابیاپلاستی پیدا می کنند به این دلیل است که به فردی نابلد مراجعه کرده اند. اگر فردی تبحر و مهارت کافی در انجام این جرراحی نداشته باشد می تواند به بافت اصلی اندام تناسلی بانوان آسیب برساند.

اندازه لبیاها نباید بیش از اندازه برداشته شود. چراکه کلیتوریس بیرون زده و شکل نامناسبی پیدا می کند. استفاده از لوازم و ابزار بروز پزشکی همچون دستگاه های لیزر بسیار مهم است. اگر از تیغ جراحی به درستی استفاده نشود لبه های بیرونی که برش داده یم شود ناهمگون بوده و بریده بریده می شود. بنابراین در انتخاب جراح زیبایی زنان باید دقت بسیار بالایی داشت.

یافتن بهترین جراح لابیاپلاستی

همانطور که در بالا گفتیم یافتن بهترین جراح برای انجام لابیاپلاستی بسیار با اهمیت است. تجربه و مهارت در انجام جراحی لابیاپلاستی به شما کمک می کند هم دوره نقاهت کوتاه تر و بهتری داشته باشید و هم از نتیجه جراحی لابیاپلاستی خود رضایت کامل داشته باشید.

5 راه ساده برای یافتن جراح خوب لابیاپلاستی

برای اینکه بتوانید یک جراح زنان خوب را پییدا کنید،راه های زیادی جلوی پای شماست که ما آسانترین آنها را برای شما عنوان می کنیم.

استفاده از تجربیات دوستان و آشنایان

یکی از راه های ساده برای یافتن یک جراح خوب استفاده از تجربه دیگران است. احتمالا دوستی در اطرافیان شما هست که بتواند از تجرربه خودش به شما بگوید. تجربه افرادی که قبلا مراحل این جراحی را گذرانده اند می تواند برای شما بسیار مفید باشد. بنابراین حتما از آشنایان خود پرس و جو کنید.

صحبت کردن با دوستان و آشنایان
یافتن بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران

سوال خود را گوگل کنید

گوگل نیز یکی از بهترین دوست های ما در فضای مجازی است شما هر سوالی که داشته باشید را می توانید از گوگل بخواهید. در اینترنت کلمه بهترین جراح لابیاپلاستی را بنویسید. سایتهای معتبری برای شما به نمایش درخواهد آمد که توسط پزشکان متبحر ایجاد شده اند. این منابع اطلاعات ارزشمندی را به شما ارائه خواهند کرد.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

اینستاگرام یکی از بهترین و در دسترس ترین شبکه های اجتماعی در ایران است که اکثریت غریب به اتفاق ما با آن آشنایی داریم. از این شبکه برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لابیاپلاستی و دیگر جراحی های زیبایی زنان استفاده کنید. کافیست پیج پزشکان جراحی زیبایی را در این اپلیکیشن کاربردی دنبال کنید و پست های آنها را مشاهده کنید.

اینستاگرام دکتر مهشید کریمی

از سایتهای اشتراک ویدئو بهره بگیرید

سایتهای اینترنتی بسیاری وجود دارند که در بستر ویدئو فعالیت می کنند. در این سایتها از فیلم های مستند بسیاری از پزشکان استفاده می شود. به راحتی وارد اینگونه وبسایتها شده و فیلم های مختلف لابیاپلاستی ، تزریق ژل، کربوکسی تراپی واژن و غیره را ببینید. برای دسترسی راحت میتوانید بر روی هر کدام از تصاویر زیر کلیک کنید.

آپارات-دکتر-مهشید-کریمی
نماشا-دکترمهشید-کریمی

دسترسی راحت به مطب

از دیگر مواردی که برای یافتن یک پزشک بسیار با اهمیت است، دسترسی راحت از منزل یا محل کار شماست. خوبست جراحی را انتخاب کنید که از نظر موقعیت مکانی شما را به زحمت زیادی نیندازد. برای مشاهده محل دقیق مطب دکتر مهشید کریمی متخصص زنان می توانید بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

لوکیشن مطب دکتر مهشید کریمی
لوکیشن مطب دکتر مهشید کریمی

سوالات متداول زنان در خصوص عمل لابیاپلاستی

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
76 پاسخ
 1. سلام ممنون که توضیحات جامع دادین من دخترم و مجردم خانوادمم خیلی حساسن به این چیزا میترسیدم جراحی لابیاپلاستی رو انجام بدم مشکلی برای بکارتم پیش بیاد اینجا فهمیدم که اشتباه فک میکردم و صلا ربطی نداره. فقط نمیدونم چجوری باید از خانم دکتر وقت بگیرم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 2. سلام واقعا ممنون که لوکیشن رو تو چشم گذاشتین من کلی دنبال مطب خانم بودم که روی نقشه پیداش کنم

 3. برای ترمیم لابیاپلاستی باید چیکار کرد خانم دکتر من تو شهرستانمون عمل کردم کلیتوریسم زده بیرون اصلا ی وضع بدی شده خیلی ناراحتم

 4. خسته نباشیدممنون از مطالب خوبتون،چه مدت بعداز زایمان میشه این عمل رو انجام داد؟وکسانی که مشکل عفونت دارند میتونن این عمل رو انجام بدن؟

 5. سپاس از بیانات ارزشمندتون، تمام نکات ریز به ریز مطرح شد.
  بنده علاقمند به لابیاپلاستی هستم و با خوندن مقاله ی شما مصمم تر شدم.
  مانا باشید.

 6. سلام و تشکر از مقاله جامع و مفید خانم دکتر مهشید کریمی ،دکتر عزیز آیا انجام لابیاپلاستی محدوده سنی خاصی نداره ویرایش من که ۵۰ساله هستم عوارضی نداره؟؟

 7. سلام سپاس از مقاله مفیدتون من فقط ترسم از درد این عمل درد این عمل در چه حد آیا قابل تحمل مانع انجام کارهای روزمره نمیشه چون بچه کوچیک دارم؟

 8. سلام خانم دکتر خسته نباشید من میخوام لابیاپلاستی کنم ولی از عفونت بعدش میترسم میشه ی راهنمایی بکنید برای اینکه عفونت نگیریم باید چه مراقبتهایی کنیم؟

  1. سلام دوست عزیز
   قبل از انجام لابیاپلاستی پزشک موظف است که شرایط شمارو بررسی کنه در صورتی که عفونت داشته باشید ابتدا به رفع عفونت پرداخته می‌شه. مراقبتهای لازم توسط پزشک به شما آموزش داه می‌شه که با رعایت کامل اونها بدون هیچ گونه عارضه ای دوره نقاهت لابیاپلاستی رو سپری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله عفونت بعد از لابیاپلاستی مراجعه کنید.

   https://drmahshidkarimi.com/درمان-خشکی-واژن/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا