0 / 5. 0

۱۰ دقیقه

لابیاپلاستی + فیلم؛ مزایا، عوارض و هزینه آن

آنچه می خوانید...

میل به زیبایی در هر انسانی وجود دارد، به دلیل آنکه مسائل جنسی یکی از ارکان مهم زندگی خانوادگی را تشکیل می دهد، که در این باره مسئله اعتماد به نفس در زنان بسیار مهم است. بر همین اساس در صورت آنکه مشکلی در ناحیه تناسلی وجود داشته باشد، فرد می تواند اقدام به انجام جراحی زیبایی نماید. امروزه به ویژه در فضای مجازی به طور شایع و وسیع در خصوص اعمال جراحی زنان همانند لابیاپلاستی صحبت می شود. در این نوشتار تصمیم داریم به موضوعاتی نظیر لابیاپلاستی چیست؟ و چه عوارضی می‌تواند داشته باشد و با چه روش های انجام می‌شود، بپردازیم.

ناحیه تناسلی از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است، که در واقع جراحی لابیاپلاستی روی قسمت خارجی ناحیه تناسلی انجام می گردد. قسمت خارجی ناحیه تناسلی از لابیاماژور یا لبه های بیرونی، لابیامینور یا لبه های داخلی و کلیتوریس تشکیل شده است. لابیاماژور، لبه های گوشتی ناحیه تناسلی هستند که موهای زائد روی این ناحیه رویش پیدا کرده است. لابیامینور یا لابیاهای کوچک، به صورت داخلی هستند و جراحی لابیاپلاستی روی این ناحیه انجام می شود.

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یکی از اعمال زیبایی زنان است که به منظور کوچک کردن و متقارن سازی لبه های داخلی ناحیه تناسلی انجام می شود و هدف از انجام این جراحی بهبود و رفع مشکلات ناحیه لابیامینور می باشد. اندازه و فرم ناحیه تناسلی در افراد مختلف متفاوت است که عوامل متعددی همچون افزایش سن، زایمان و تغییرات هورمونی می تواند بر فرم و حالت آن تاثیر بگذارد و سبب تغییر آن شود.

روش های مختلف لابیاپلاستی

در حقیقت حین جراحی لابیاپلاستی هر گونه ناهنجاری و غیرقرینگی که وجود داشته باشد را می توانیم اصلاح نماییم و اعمال جراحی لابیاپلاستی به دو روش Trim و Wedge انجام می گردد.

نخ های بخیه دو نوع هستند: نخ های جذبی و نخ های بخیه غیر جذبی. در صورتی که نخ های بخیه جذبی باشند بعد از مدت زمان کوتاهی جذب بافت بدن می شوند و به جهت سازگاری ای که با بدن دارند هیچ گونه واکنشی را ایجاد نمی کنند. اما در مواردی که نخ های بخیه غیر جاذب استفاده شده باشد می توان بعد از یک هفته نخ ها را از بافت بدن جدا کرد.

در هر دو روش می توانیم از لیزر و چاقوی جراحی استفاده کنیم و در واقع پزشک بعد از اینکه معاینه می کند و فرم لابیاها را می بیند، طراحی جراحی را همراه با بیمار انجام می دهد و در این لحظه است که روش جراحی با توجه به شرایط فرد انتخاب می نماید. در نهایت بگوییم که اجازه دهید انتخاب روش صحیح جراحی و تصمیم نهایی با جراح و متخصص زنان باشد. در حقیقت جراحی لابیاپلاستی می تواند تحت بی حسی موضعی در مطب انجام شود و همچنین می تواند تحت بیهوشی سبک در بیمارستان انجام گردد.

تکنیک Wedge

تکنیک Wedge

در تکنیک Wedge یک برش V شکل در لابیاها زده می شود و سپس لبه ها به یکدیگر نزدیک می شوند، و در واقع خونگیری و بخیه زده می شود.

تکنیک تریم

تکنیک Trim

تکنیک Trim در واقع برداشتن مستقیم لبه های اضافه‌ی می باشد و سپس این نواحی خونگیری و بخیه می شوند.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

برخی از زنانی که متقاضی انجام لابیاپلاستی هستند این سوال را به طور پرتکرار مطرح می کنند که جراحی لابیاپلاستی بهتر است یا لابیاپلاستی یا لیزر؟

انتخاب روش جراحی بسته به شرایط بیمار و صلاح دید جراح زنان مشخص می گردد و در حقیقت هر دو روش زیبایی در زمانی که انتخاب به درستی انجام گردد نتیجه زیبایی مطلوب و بدون نقص خواهد بود.

لیزر یک روش کاملا بدون درد و خونریزی است، که تحت بی حسی موضعی و در مطب قابل انجام می گردد. در حقیقت لابیاپلاستی با لیزر برای افرادی مناسب است که نیاز زیادی به ترمیم ندارند، افرادی که لابیاهای گوشتی داشته و نیاز به ترمیم اساسی دارند مناسب جراحی خواهد بود. لازم به ذکر است که دوره نقاهت و بهبودی لابیاپلاستی با لیزر نسبت به جراحی کوتاه تر است.

کاندید مناسب لابیاپلاستی چه کسانی هستند؟

افرادی که به هر دلیلی با مشکلاتی همچون ذیل مواجه هستند کاندید مناسبی برای جراحی لابیاپلاستی هستند که عبارت است از:

  • بد شکلی
  • غیرقرینگی
  • بزرگی لابیاها
  • سوزش و خارش
  • احساس ناراحتی حین پوشیدن لباس های تنگ
  • عدم انجام برخی فعالیت های ورزشی (دوچرخه سواری، اسب سواری، شنا)
لابیاپلاستی

سن مناسب جراحی لابیاپلاستی

افراد بالای 18 سال در صورت آنکه نیاز داشته باشد و کاندید مناسب این جراحی باشند، می توانند این جراحی را انجام دهند.

آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

یکی از نگرانی شایع زنان در خصوص انجام جراحی لابیاپلاستی در مورد کاهش میل جنسی پس از جراحی می باشد.

بایستی بدانید که ناحیه کلیتوریس دارای اعصاب حسی فراوان است و ایجاد حس ارگاسم و لذت در زنان در آن ناحیه حس می شود. با توجه به اینکه جراحی لابیاپلاستی بسیار سطحی و در حد برداشتن پوست اضافه لابیاها است و به محل اعصاب که بسیار عمیق تر قرار گرفته اند، آسیبی نمی رساند. بنابراین حس و عملکرد جنسی هیچ گونه تغییری نخواهد داشت. بلکه با کاهش درد و ایجاد حس راحتی و از همه مهمتر افزایش اعتماد به نفس باعث می شود که فرد لذت بهتری را حین برقراری تماس جنسی داشته باشد.

عوارض لابیاپلاستی

پس از جراحی لابیاپلاستی عوارضی موقت همچون تورم، خونریزی، عفونت، درد و اسکار ایجاد می شود. اما قابل توجه است که تمامی عوارض جراحی لابیاپلاستی موقتی هستند و از بین می روند. اما در نهایت برای اینکه جراحی خوبی داشته باشیم، انتخاب جراح مناسب و کسی که تجربه اعمال جراحی زیبایی را داشته باشد، برای بدست بهترین نتیجه به شما کمک بسزایی خواهد نمود.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

برای رسیدن به نتیجه مطلوب مهم است که تمامی آنچه پزشک شما توصیه می نماید را انجام دهید، برخی از این توصیه ها عبارت است از:

استفاده از لباس زیر نخی و سایز مناسب

استفاده از کمپرس سرد به منظور رفع تورم

استراحت به مدت حداقل سه روز پس از جراحی ضروری است.

مصرف داروهای تجویز شده شامل آنتی بیوتیک ها و مسکن ها توسط پزشک

روز قبل از جراحی حتما استحمام نمایید، زیرا به مدت سه روز پس از جراحی نمی توانید استحمام نمایید.

وسایلی مرتبط با شست و شو می بایست کاملا مطابق با دستور پزشک و با روشی که گفته می شود انجام گردد.

به مدت یک ماه پس از جراحی لابیاپلاستی نبایست از برقراری رابطه جنسی اجتناب ورزید. به طور معمول پس از دو هفته بیمار معاینه شده و شرایط او سنجیده می شود، تا توصیه های لازم به بیمار داده شود.

زایمان سزارین و لابیاپلاستی

یکی از سوالاتی که به طور معمول افراد باردار می پرسند، این است که امکان انجام جراحی لابیاپلاستی حین زایمان سزارین وجود دارد؟

در طول دوران بارداری خونرسانی در ناحیه تناسلی و لگن افزایش می یابد و از طرفی هم با تورم و تیرگی ناحیه تناسلی مواجه هستیم. بنابراین هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی که قرینه سازی و زیبایی ناحیه تناسلی می باشد، تامین نمی گردد. زیرا عمل لابیاپلاستی به ظرافت خاصی نیاز دارد و بهتر است به زمانی دیگر موکول نماییم.

جراحی های همزمان با لابیاپلاستی

از سوالات شایع در میان زنان این است که کدام یک از اعمال جراحی را می توانیم به صورت همزمان انجام دهیم. بایستی بدانید که انجام جراحی های همزمان هیچ محدودیتی ندارد و برخی از اعمال زیبایی را می توان به صورت همزمان با یکدیگر انجام داد که عبارت است از:

جراحی های همزمان با لابیاپلاستی

لابیاپلاستی و تزریق چربی

بسیاری از تکنیک های جوانسازی واژن به منظور رسیدن به نتایج مطلوب و رضایت بیمار می توان به صورت همزمان با یکدیگر انجام داد. جراحی های همزمان با دو هدف زیبایی و درمانی قابل انجام است، تزریق چربی به لابیاماژور و لابیاپلاستی بر روی لابیامینور به صورت همزمان می تواند سبب رسیدن به نتایج مطلوب تری گردد.

لابیاپلاستی و تنگ کردن واژن

در صورت آنکه فرد کاندید جراحی لابیاپلاستی باشد می تواند به صورت همزمان اقدام به تنگ کردن واژن و لابیاپلاستی نمایید. بدین صورت که ابتدا جراح زیبایی زنان، جراحی تنگ کردن واژن را انجام می دهد سپس اقدام به جراحی لابیاپلاستی می نماید.

لابیاپلاستی و تزریق ژل و سفید کردن واژن

در صرت آنکه فرد کاندید لابیاپلاستی با لیزر باشد می تواند به صورت همزمان اقدام به انجام لابیاپلاستی و تزریق ژل به واژن یا سفید کردن واژن نماید.

جراحی زیبایی کلیتوریس و لابیاپلاستی

کلیتوریس در اکثریت زنان به تنهایی می تواند سبب ارضا جنسی گردد و در حقیقت این جراحی بر روی پوست ناحیه کلیتوریس انجام می شود که بدان ناحیه هود کلیتورال می گویند. جراحی زیبایی کلیتوریس و لابیاپلاستی به صورت همزمان قابل انجام است و در اکثریت مواقع انجام این دو جراحی می بایست با یکدیگر انجام گردد تا به نتیجه مطلوبی دست یابیم.

هزینه جراحی لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی بعد از معاینات و بررسی هایی لازم تعیین می گردد. زیرا عوامل بسیاری در تعیین هزینه جراحی لابیاپسلاتی نقش دارد، که عبارت است از:

میزان پیچیدگی و دشواری روند جراحی

انجام همزمانی اعمال جراحی زیبایی زنان

میزان مشکلاتی که در ناحیه واژن وجود دارد

تکنیکی که لازم است برای جراحی بکار گرفته شود

میزان تجربه و مهارتی که پزشک جراح برخوردار است

هزینه های مربوط به مواد و ابزارآلات مورد استفاده در روند جراحی

سوالات متداول لابیاپلاستی

نکات طلایی و پایانی

در این مقاله به یکی از بهترین و بی خطر ترین انواع جراحی های زیبایی زنان اشاره کردیم و اطلاعاتی جزئی و دقیق را در این زمینه در اختیار شما قرار دادیم.

توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید برای انجام این جراحی اقدام کنید حتما از بهترین جراح زیبایی زنان کمک بگیرید. زیرا این جراحی در حساس ترین اندام زنان انجام می شود و بایستی تحت نظر جراحان متبحر انجام گردد تا احتمال بروز خطر در این ناحیه بعد از جراحی نزدیک به صفر باشد.

دکتر مهشید کریمی

دوره ی راهنمایی و دبیرستان را با دیپلم ریاضی از مدرسه تیزهوشان به اتمام رساندم. جز نفر برتر رشته برق در دانشگاه شریف به تحصیل ادامه دادم ولی به دلیل علاقه به رشته پزشکی و اصرار و حمایت های پدرم تغییر رشته داده و در سال 1375 تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را آغاز کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *