لوگو دکتر مهشید کریمی
Search
Close this search box.
لکه بینی بعد از آی یو آی

لکه بینی بعد از آی یو آی IUI

لکه بینی بعد از آی یو آی ممکن است چند روز بعد از درمان اتفاق بیفتد. بعد از انجام عمل ای یو ای، ممکن است به صورت محدودی لکه بینی داشته باشید که در کل طبیعی است. استفاده کاتتر برای انجام عمل IUI می تواند باعث لکه بینی شود و تا یک شبانه روز ادامه داشته باشد. بنابراین جای نگرانی ندارد اما بهتر است با توجه به شرایطی که هر فرد دارد به این علائم توجه بیشتری شود.

توضیحات دکتر مهشید کریمی در خصوص لکه بینی بعد از آی یو آی👇

آیا لکه بینی بعد از آی یو آی نشانه خوبی است یا نشانه بدی است؟ بلافاصله بعد از آی یو آی و تا 24 ساعت بعد از آن ممکن است شما لکه بینی داشته باشید و این امر طبیعی است. و جای نگرانی ندارد مگر اینکه خونریزی زیاد باشد.

اگر ده روز تا دو هفته بعد از iui باشد ممکن است نشانه ای از لقاح و لانه گزینی باشد و جای نگرانی ندارد.

لکه بینی بعد از iui

لکه بینی بعد از آی یو آی چگونه اتفاق می‌افتد؟

هنگامی که بلاستوسیت لانه گزینی می‌کند، برخی از سلول‌های رحم از پوشش جدا می‌شوند، این چند سلول از جا کنده شده ممکن است گاهی تخلیه شده و به صورت لکه بینی خفیف ظاهر شوند. لکه بینی معمولا صورتی یا قهوه ای روشن است تا قرمز روشن مانند عادت ماهیانه. این مقدار معمولا مقدار بسیار کمی از خون است و این احتمال وجود دارد که توسط عمل آی یو آی ایجاد شده باشد.

لکه بینی قهوه‌ای بعد از آی یوآی نشانه چیست؟

پیدا شدن لکه بینی قهوه ای بعد از ای یو ای نشانه بارداری می باشد و نیاز است حتما به پزشک مراجعه کنید. درصد موفقیت آی یو آی معمولا بسیار بالاست و افراد زیادی هستند که در مراجعات اولیه به پزشک خوب آی یو آی نتایج مثبتی از این عمل می گیرند.

آیا لکه بینی بعد از ای یو ای نشانه بارداری است؟

در بعضی از موارد بعد از عمل آی یو آی، ممکن است لکه بینی را در خود مشاهده کنید، این لکه بینی به لانه گزینی مربوط می‌شود و معمولا تا یک هفته ادامه خواهد داشت. البته لکه بینی بعد از IUI برای همه بیماران اتفاق نمی افتد، با این حال یک امر طبیعی است.

لکه بینی در روز پانزدهم ای یو ای

لکه بینی بعد از ای یو ای ممکن است بعد از 15 روز اتفاق بیفتد. اما توجه داشته باشید، لکه بینی بعد از لانه گزینی را با خون ریزی قاعدگی اشتباه نگیرید، مقدار خونریزی لانه گزینی به نسبت خونریزی قاعدگی بسیار کمتر است. البته ممکن است لکه بینی لانه گزینی با درد و گرفتگی زیر شکم همراه باشد و بین 6 تا 12 روز ادامه پیدا کند.

پیاده روی بعد از آی یو آی خوب است یا بد؟

بهتر است روزهای اولیه بعد از آی یو آی را استراحت کنید. پیاده روی طولانی مدت به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود اما در صورتی که چند روز گذشت و به بهبود نسبی شرایط رسیدید می توانید پیاده روی کوتاه مدت که به شما فشاری را وارد نکند داشته باشید. برای اینکه فشاری به شما نیاید و دچار لکه بینی نشوید بهتر است مراقبت‌های بعد از آی یو آی که پزشک به شما توصبه کرده است را رعایت کنید. اما نگران نباشید به طور کلی پیاده روی و انجام دادن کارهای سبک روزانه هیچ مشکلی را در روند آی یو آی ایجاد نمی کند.

نیازی به استراحت مطلق بعد از آی یو آی نیست!!

00:47
truncate dir-rtl

آیا بعد از آی یو آی نیاز به استراحت مطلق داریم؟

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر لکه بینی بعد از آی یو آی در یک بازه طولانی خوب نشد، حتما باید به بهترین متخصص زنان و زایمان خود که برای شما آی یو آی انجام داده است، مراجعه کنید. مراجعه به موقع برای سلامتی خود شما بسیار با اهمیت است. بنابراین سعی کنید با پزشکتان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا