لوگو دکتر مهشید کریمی
Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن فعالیت هایی می باشند که با رعایت کردن آن ها، ماندگاری این تزریق را بیشتر خواهد کرد. توجه داشته باشید که روند بهبودی بعد از تزریق چربی به واژن در افراد متفاوت می باشد و شما با رعایت تمامی نکات می توانید به این روند سرعت ببخشید.

در این مقاله تمامی نکات و اقدامات مربوط به بعد از تزریق چربی در اختیار شما قرار داده شده است.

با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

اقدامات بعد از تزریق ژل به واژن

همانطور که ذکر کردیم، برای افزایش ماندگاری این تزریق و کاهش دوره نقاهت بهتر است به نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم دقت کافی داشته باشید:

 1. در روزهای ابتدایی از لمس کردن ناحیه تناسلی خود خودداری کنید.
 2. از استعمال دخانیات حداقل تا 2 هفته بعد از تزریق اجتناب کنید.
 3. از مصرف الکل حداقل دو هفته قبل و بعد از تزریق ژل به واژن خودداری کنید.
 4. برای استحمام حداقل دو روز بعد از تزریق اقدام نمایید.
 5. در این دوران سعی کنید از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید.
 6. از نشستن طولانی مدت بعد از تزریق چربی به واژن اجتناب کنید.
 7. توجه داشته باشید بعد از تزریق چربی رانندگی نکنید.

9 نکته طلایی در مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

 • رژیم غذایی مناسب:

یکی از مهمترین نکته ها بعد از تزریق چربی به واژن، داشتن یک برنامه غذایی مناسب می باشد. شما موظف هستید بعد از این تزریق از سبزیجات و میوه ها به اندازه کافی مصرف کنید. همچنین باید آب زیادی بعد از تزریق مصرف کنید تا بدن شما به صورت کامل هیدراته شود.

 • خواب و استراحت کافی:

نکته دیگر در مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن، داشتن استراحت و خواب کافی می باشد. شما برای افزایش ماندگاری این تزریق باید از نشستن زیاد خودداری کنید و به بدن خود استراحت کافی را بدهید تا  بهترین نتیجه و ماندگاری را از این تزریق داشته باشید.

 • استعمال از دخانیات و مصرف الکل:

استعمال دخانیات و مصرف الکل موجب کاهش روند بهبودی شما خواهد شد و امکان دارد ماندگاری این تزریق را نیز کاهش دهد. بنابراین سعی کنید حداقل تا دو هفته قبل و بعد از انجام تزریق چربی به واژن از اقدام به این موارد خودداری کنید.

 • جلوگیری از ایجاد یبوست:

یکی دیگر از نکات مراقبتی بعد از تزریق چربی به واژن، جلوگیری از یبوست در دوران نقاهت می باشد. در این دوران قسمت تناسلی شما نباید تحت هیچگونه فشاری قرار بگیرد. در نتیجه از غذاهای دارای فیبر بالا استفاده کنید تا از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری کنید.

 • جلوگیری از بروز عفونت:

برای آنکه دوران نقاهت شما به خوبی طی شود و هیچگوه عوارضی برای شما به وجود نیاید، سعی کنید محل تزریق را به صورت مداوم ضد عفونی کنید از بروز هرگونه عفونت جلوگیری کنید.

 • استحمام در دوران نقاهت:

یکی دیگر از مراقبت های بعد از تزریق ژل به واژن، نحوه استحمام کردن بعد از تزریق می باشد. از آنجایی که با نشستن در حمام و در معرض رطوبت قرار گرفتن، امکان ابتلا به عفونت های مختلف را افزایش  می دهید. بنابراین از نشستن در حمام بعد از تزریق چربی به واژن جدا خودداری کنید.

 • مصرف داروها و آنتی بیوتیک های تجویز شده:

مهمترین نکته مراقبتی بعد از تزریق چربی به واژن، مصرف به موقع دارو ها و آنتی بیوتیک ها می باشد. شما با مصرف سر وقت دارو ها می توانید بهترین دوره نقاهت را از این تزریق تجربه کنید و از بروز هرگونه عوارضی جلوگیری کنید.

 • استفاده از لباس راحت:

در دوران نقاهت بعد از تزریق چربی به واژن بهتر است از لباس های راحت استفاده کنید تا نواحی تزریق تحت هیچگونه فشاری قرار نگیرند و شما هیچگونه احساس دردی در آن نواحی نداشته باشید.

 • شروع پیاده روی:

بهتر است در مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن، با گذشت چند روز از تزریق شروع به پیاده روی سبک کنید و از استراحت مطلق اجتناب کنید.

 • خودداری از برقراری رابطه جنسی:

همانطور که ذکر کردیم ناحیه تناسلی به هیچ عنوان نباید تحت فشار قرار بگیرد. بنابراین از برقراری رابطه جنسی تا یکماه خودداری کنید.

البته توجه داشته باشید روند بهبودی در هر فرد با فرد دیگر متفاوت می باشد و با توجه به نحوه مراقبت ها  می توانید این دوره را به خوبی پشت سر بگذارید. توجه داشته باشید نواحی تناسلی از حساسیت بسیار بیشتر از دیگر نواحی برخوردار می باشد و بهتر است تمام نکات مراقبتی که در این مقاله ذکر کردیم را رعیت کنید تا هیچگونه عوارضی برای شما پیش نیاید. همچنین توجه داشته باشید با مراجعه به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران می توانید بهترین تجربه را از این تزریق بدون بروز هیچ عوارضی داشته باشید.

سوالات متداول مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا