۲۶ دقیقه

3.8 / 5. 15

همه چیز در رابطه با تنگ گردن واژن

آنچه می خوانید...

حفظ کیفیت رابطه جنسی در بهبود روابط زناشویی بسیار حائز اهمیت است. تنگ کردن واژن از جمله روش هایی است که می تواند منجر به افزایش اعتماد به نفس در بانوان شده و همچنین لذت هر دو طرف در رابطه را افزایش دهد. به همین دلیل است که بانوانی که واژن شل و گشادی دارند، به دنبال روشی مناسب برای تنگ کردن واژن می باشند. برای انتخاب مناسب ترین روش برای از بین بردن این مشکل، ابتدا نیاز است تا تمامی راه های تنگ کردن واژن را به درستی بشناسید. به همین منظور در این مقاله از سایت دکتر مهشید کریمی قصد داریم شما را با راه های تنگ کردن واژن، مزایا، عوارض و مراقبت های بعد از این اقدام پر طرفدار به طور کامل آشنا کنیم.

در ابتدای مقاله رضایت مراجعه کننده عزیز پس از تنگ کردن واژن را می شنویم

رضایت مراجعه کننده عزیز از تنگ کردن واژن

.برای گرفتن مشاوره می توانید شماره خود را در فرم زیر وارد کرده تا مشاوران ما باشما تماس بگیرند.

نام
نام خانوداگی
ایمیل
پیام خود را ارسال کنید
پیام شما با موفقیت ارسال شد
پیام شما ارسال نشد مجدداً تلاش کنید.

تاریخچه تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن اولین بار در سال 1898 انجام شد در آن زمان دکتر ابی ساختن یک نئو واژن را با استفاده از پیوند پوست توضیح داد. این روش تا زمانی که مک ایندو این روش را در سال 1938 اصلاح نکرد، تا حد زیادی کنار گذاشته شد. و تا سال 1948 در بیش از 133 مورد گزارش شده موفقیت آمیز بود، اما بیماران دچار اسکار و تنگی بعدی می شدند. 

سال 1950

در دهه 1950 کانوی و استارک استفاده از روده را مشابه با نسخه های قبلی خود در ابتدای قرن متداول کردند، اما این رویکرد با عوارضی همراه بود. به همین دلیل طولی نکشید که این روش هم از رده خارج شد و به دنبال روش های تازه تری گشتند.

سال 1974

در 1974 داویدوف روشی را با استفاده از صفاقی از کیسه داگلاس برای بازسازی نقایص فوقانی واژن شرح داد. در حال حاضر علاقه جدیدی به این روش مورد توجه قرار گرفته است زیرا حالا دیگر به روش لاپاراسکوپی انجام می شد.

سال 1960

تکنیک های ترمیمی واژینال که برای درمان بیماران مبتلا به گشادی واژن شرح داده شد، پایه و اساس ساخت و ساز نئو واژینال در جراحی تراجنسیتی زن و مرد را تشکیل داد که در اواخر دهه 1960 رواج یافت. 

زمان معاصر

از توصیفات اولیه تکنیک های واژینوپلاستی استفاده شده و آنها در ابتدای قرن تکامل یافته اند و کاربردهای معاصر آنها برای علائم متعدد نیز مورد استفاده قرار می گیرند

تایتنینگ یا جراحی تنگ کردن واژن چیست؟

واژینال تایتنینگ یا جراحی تنگ کردن واژن یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار می باشد چراکه زیبایی و جوانی ناحیه تناسلی همواره  یکی از مهم ترین دغدغه ها اکثریت زنان است و می تواند بر روی اعتماد به نفس و روابط جنسی آن ها تاثیر بگذارد. یکی از عمده مشکلاتی که زنان در سنین بالا و بعد از زایمان های متعدد تجربه می کنند کاهش حالت کشسانی واژن یا همان شل شدگی و گشاد شدگی واژن است.

نگرانی و اضطراب زنان در اثر شل شدن واژن شان به این دلیل است که این عارضه در کیفیت ارتباط جنسی و میزان لذت جنسی آن ها اثر گذار خواهد بود و باعث از بین رفتن اعتماد به نفس آن‌ها در برقراری رابطه است.

اینستاگرام دکتر مهشید کریمی

روش های متفاوتی برای تنگ کردن واژن وجود دارد. در مقاله ای که در پیش رو دارید تصمیم داریم که انواع روش های تنگ کردن واژن را برشمریم و در زمینه مزایا و نتایج مثبتی که در طی انجام هر کدام حاصل می شود مباحثی را طرح کنیم.

نقاهت:
یک هفته
زمان جراحی:
یک ساعت
فعالیتهای روزانه:
یک هفته بعد

چرا واژن گشاد می شود؟

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند منجر به گشادی و شل شدگی واژن شود. همان طور که پیش تر گفته شد که بروز این مشکل حتما موجب کاهش اعتماد به نفس و کاهش لذت در ارتباطات زناشویی شده و رضایت فرد از زندگی مشترک خود را کاهش می دهد؛ همچنین در برخی موارد ممکن است گشاد شدن واژن و عدم درمان آن به روش های مرسوم و پیشرفته باعث بروز مشکل بی اختیاری ادرار در فرد شود. از جمله دلایل شل شدگی واژن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

چرا واژن گشاد می شود؟
 • افزایش سن از ابتدایی ترین دلایل شل شدگی واژن است. زیرا با افزایش سن میزان کلاژن سازی پوست کاهش پیدا می کند و حالت کشسانی خود را از دست می دهد. که در نهایت منجر به افتادگی پوست واژن می شود.
 • اضافه وزن و چاقی نیز می تواند منجر به گشاد شدن واژن شود.انجام جراحی های درمانی رحم نیز از دیگر دلایل شل شدگی واژن است.
 • در واقع اصلی ترین دلیل گشاد شدن واژن، داشتن تجربه زایمان طبیعی یا همان زایمان واژینال است. زایمان های طبیعی متعدد نیز می تواند منجر به تحت فشار قرار گرفتن عضلات واژن شده و در نهایت موجب افتادگی آن شود.
 • فعالیت های ورزشی سنگین و دائم و همچنین بلند نمودن اجسام سنگین نیز از دیگر دلایل این مشکل است.یائسگی نیز در بروز مشکل گشاد شدن واژن بی تاثیر نخواهد بود.
 • از دیگر دلایل شل شدگی واژن نیز می توان به آسیب دیدگی عضلات لگنی و یبوست مداوم اشاره نمود.
آیا من به تنگ کردن واژن نیاز دارم؟

آیا به تنگ کردن واژن نیاز دارید؟

1 / 4

مجرد هستید یا متاهل ؟

2 / 4

آیا از رابطه جنسی خود لذت کافی می برید؟

3 / 4

آیا ترشحات زیادی از واژن شما خارج می شود؟

4 / 4

آیا در حین رابطه جنسی از واژن شما  صدا و یا هوا خارج می شود؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها 66%

0%

عوارض گشاد شدن واژن

یکی از شایع ترین عوارض گشاد بودن واژن، ایجاد مشکل در روابط جنسی است. خانم هایی که این مشکل را دارند در حین ارتباط جنسی بسیار استرس دارند و از این که همسرشان ناراضی باشد، رنج می برند. از آن طرف هم ممکن است نارضایتی جنسی مرد در رفتار او تاثیر منفی بگذارد و باعث دوری و خیانت شود.

همچنین ضعف و گشادی عضلات واژن می تواند منجر به بی اختیاری ادرار شود. مثلا در هنگام خندیدن، سرفه یا عطسه ممکن است بی اختیار چند قطره ادرار از واژن خارج شود. همچنین زمانی که دهانه واژن گشاد می شود امکان ورود آلودگی و میکروب به واژن افزایش پیدا می کند. این امر موجب ایجاد عفونت واژن به خصوص بعد از زایمان می شود .

عوارض گشادی واژن

یکی دیگر از عوارض گشادی واژن خروج باد از واژن است. درمان خروج باد از واژن با روشهای درمانی تنگ کردن واژن درمان می شود. در ادامه با برخی از این روش های درمانی آشنا می شوید.

آیا تنگ کردن واژن با آب انار ممکن است ؟

روش های دیگری همچون داروهای گیاهی و عصاره انار وجود دارد که هیچ کدام از این روش ها پایه علمی و پزشکی نداشته و تنها ممکن است از لحاظ روانی به بیمار کمک نمایید، لذا ترجیح داده می شود در صورت نیاز به پزشک متخصص زنان و زایمانم خود مراجعه نمایید و از روش های درمانی غیر علمی و سنتی که در اینترنت به ام برمی خورید بپرهیزید زیرا در برخی موارد باعث خشکی واژن نیز می شوند

روش ‏های گوناگون تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن به مجموعه اقداماتی گفته می شود که با هدف کاهش حالت افتادگی و شل شدگی دهانه واژن انجام می شود. در روند انواع جراحی ها و اقدامات زیبایی و درمانی در ناحیه واژن می توانند عضلات نواحی واژن را تقویت می کند. روش های تنگ کردن واژن شامل روش های موقت و دائم می گردد که در ادامه به بررسی هر یک به تفکیک خواهیم پرداخت.

روش های موقتی تنگ کردن واژن

ژل تنگ کننده واژن؛ که چند دقیقه قبل از مقاربت استفاده می شود و تا دو ساعت تاثیر دارد.
قرص تنگ کننده دائمی واژن؛ که یک ساعت قبل از نزدیکی استفاده می شود و دوره درمان دارند.

شیاف برای تنگ کردن فوری واژن؛ استفاده از گیاه زنانگی یا ماریانا به صورت شیاف
استفاده از مخروط های واژنی؛ با تاثیر بر عضلات لگن با ماندگاری کم
قطره تنگ کننده واژن و ژل آلوئه ورا؛ قطره گیاه کورکوما کومسا و ژل آلوئه ورا طرفداران زیادی دارد.

روش های موقتی تنگ کردن واژن

بیشتر بخوانید: علل رابطه جنسی دردناک

روش های تنگ کردن دائمی واژن

روش های دائمی تنگ کردن واژن

جراحی واژینوپلاستی
در جراحی واژینوپلاستی عمده هدفی که دنبال می شود نزدیک کردن عضلات واژن به هم است. زنانی که به دلیل افزایش سن میزان کلاژن سازی در بدن و نیز بخش واژن شان کاهش می یابد برای تنگ کردن و نزدیک کردن عضلات واژن شان تحت جراحی واژینوپلاستی قرار می گیرند.

بعد از انجام واژینوپلاستی میزان استحکام عضلات اطراف دهانه واژن افزایش می‌یابد و طبیعی است که روند ارتباط جنسی بهتر با لذت بیشتری برای زنان و مردان همراه خواهد بود.

مزایای واژینوپلاستی

این جراحی با مزایایی همراه است که سبب می شود افراد برای انجام آن رغبت زیادی داشته باشند و درصد تقاضا برای انجام این جراحی افزایش داشته باشد. مثل:

 • این جراحی بدون عارضه و خطر خاصی انجام پذیر است و نتایج مثبت قابل توجهی به همراه دارد.
 • تنگ کردن واژن و افزایش لذت جنسی
 • افزایش احتمال و تعداد دفعات ارگاسم در زنان
 • این جراحی بدون درد است زیرا که در وضعیت بی حسی موضعی انجام می شود.
 • باعث جوانسازی واژن نیز می گردد.

عوارض واژینوپلاستی

طبیعی است که تمامی جراحی های درمانی و زیبایی با عارضه هایی همراه باشند. از سوی دیگر برخی از عارضه های ناشی از انجام جراحی واژینوپلاستی موقتی هستند و در کوتاه ترین زمان بهبودی حاصل خواهد شد.

 • کبودی
 • تورم درد خفیف بعد از رفع تاثیر دارو های بی حسی در ناحیه واژینال
 • خونریزی مختصر

خونریزی بعد از تنگ کردن واژن یکی از مهم ترین نگرانی های خانم هاست. باید گفت که اگر عمل به درستی و توسط فرد متخصص انجام بگیرد معمولا خونریزی نخواهید داشت و تنها خونریزی به صورت بسیار کم و موقتی خواهد بود. اگر چنانچه با خونریزی شدید مواجه شدید حتما با پزشک خود در ارتباط باشید.

هزینه تنگ کردن واژن در سال 1402

به دلیل این که واژینوپلاستی از جمله جراحی های زیبایی محسوب می شود تمامی هزینه های مربوط به این جراحی را باید خود افراد پرداخت کنند. به همین دلیل هزینه ها به طور آزاد محاسبه می شود. از سوی دیگر نیز روند  این جراحی برای برخی از افراد دشوار تر و پیجیده تر است. زیرا که این دسته از افراد احتمالاً مشکلات بیشتری را در بخش واژن تجربه می کنند.
عوامل مختلف در کاهش یا افزایش میزان هزینه های جراحی واژینوپلاستی دخیل هستند که مهم ترین آن ها:

 • میزان تخصص پزشک جراح
 • میزان مشکلاتی که در بخش واژن وجود دارد
 • میزان پیچیدگی و دشواری روند جراحی واژینوپلاستی
 • انواع ابزارآلات و موادی که در روند جراحی بکار گرفته می شود مثل نخ های بخیه یا مواد بی حس کننده.
آپارات دکتر مهشید کریمی

تنگ کردن واژن با نخ

لیفت کردن و کشیدن واژن با نخ از جمله روش های تنگ کردن واژن است. در روش مذکور با استفاده از نخ های بخیه قابل جذب، عضلات و دیواره های واژن را به هم نزدیک کرده و با نخ بخیه ثابت نگه می دارند. در این وضعیت حالت کشسانی واژن تا حدی بهبود یافته و به تنگ شدن واژن منتهی می گردد.

چگونگی انجام تنگ کردن واژن با نخ

در گذشته از نخ لیفت تنها برای کشش پوست صورت و از بین بردن چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌، تغییراتی در تکنیک لیفتینگ و تولید نخ های لیفت پدید آمده است.برای انجام این روش درمانی از دارو های بی حسی کننده استفاده می کنند، بنابراین در طول روند درمان دردی را حس نخواهید کرد.
امروزه لیفتینگ واژن با نخ یکی از روشهای خوب و موثر برای درمان گشادی واژن است که در ادامه مراحل انجام لیفت و تنگ کردن وازن با نخ را توضیح می دهیم.

مراحل لیفت و تنگ کردن واژن با نخ

مرحله اول

ابتدا با استفاده از لیفت نخ، دهانه‌های واژن را بالا کشیده و موجب تنگ‌تر شدن واژن می شود.

مرحله دوم

سپس در ادامه بخیه های ظریف در کانال واژن زده می شود. این نخ ها عضلات آسیب دیده کانال واژن را به هم نزدیک کرده و در نهایت باعث تنگ شدن کانال واژن می شوند

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزرها از جمله مهم ترین ابزار آلاتی هستند که برای انواع اقدامات درمانی و زیبایی کاربرد زیادی دارند. در روند تنگ کردن واژن نیز لیزرها نقش بسیار اثر گذاری دارند. اگر گشادی واژن به دلیل افزایش سن و احساس خود فرد باشد، در این مواقع بهترین روش ترمیم گشادی واژن لیزر خواهد بود و نیازی به جراحی نیست. این روش در واقع یک شیوه کم تهاجمی جوانسازی واژن است و مدت زمان انجام آن حدود پنج تا ده دقیقه می‌باشد.
در این روش، اشعه لیزر به داخل واژن تابیده می‌شود، یک لایه نازک از سطح مخاطی به صورت نقطه ای برداشته می شود و بافت لیزر به زیر مخاط نفوذ می کند و باعث افزایش کلاژن سازی در زیر مخاط می شود و لایه های جدید روی آن ساخته می شود و لایه جدید آبرسانی بهتری دارد و میزان ترشحات بالاتری دارد و این دو عامل یعنی آبرسانی بهتر مخاطی و کلاژن سازی بافت زیر مخاط باعث افزایش استحکام دیواره و دهانه واژن و درنتیجه جوانسازی واژن می شود .

از دیگر مزایای استفاده از لیزر ها این است که پوست تیره واژن را می توان بهبود بخشید و روشن تر کرد. بنابراین کسانی که از پوست تیره واژن شان راضی نیستند و باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها شده است از این مزیت نیز می توانند بهره مند شوند.

مرحله اول تنگ کردن واژن با لیزر
مرحله دوم تنگ کردن واژن با لیزر

جراحی پرینورافی

پرینورافی به جراحی ای اشاره دارد که در بخش پرینه یعنی حد فاصل واژن و مقعد انجام می شود. در طی این جراحی علاوه بر این که تمامی مشکلات ناحیه پرینه برطرف می شود می توانند به تنگ کردن عضلات واژن نیز کمک کنند.

این جراحی معمولا بعد از زایمان طبیعی انجام می شود. زیرا که در طی زایمان طبیعی دهانه واژن چند سانتی متر باز می شود و هم دهانه واژن شل می شود و هم این که احتمال بروز پارگی در ناحیه پرینه وجود دارد.

با انجام پرینورافی می توان بافت پرینه را ترمیم کرد و نیز آنکه به نوعی عمل تنگ کردن واژن را انجام داد.

مزایای پرینورافی

انجام همزمان تنگ کردن واژن و بهبود وضعیت پرینه؛ زنانی که دچار پارگی های ناحیه پرینه شده اند و محل بخیه ناحیه پرینه بعد از زایمان باقی مانده است می توانند با پرینورافی این ناحیه را صاف تر و زیبا تر کنند.

 • این جراحی بدون خطر است و در کوتاه ترین زمان انجام می شود.
 • این جراحی سرپایی محسوب می شود به این معنا که نیاز نیست بعد از جراحی بستری شوید.
 • نتایج آن بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده است و می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

هزینه پرینورافی

هزینه های مربوط به پرینورافی با هدف کاهش قطر دهانه واژن و افزایش استحکام عضلات دهانه واژن بر اساس معیارهای مختلفی همچون موارد زیر محاسبه می شود:

 • میزان مشکلاتی که زنان با آن مواجه هستند
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه مطلوب
 • دستگاهی که برای روند لیزر درمانی مورد استفاده قرار می گیرد
 • میزان تخصص و مهارت متخصصین و پزشکان مرکز یا کلینیک زیبایی ای که به آن مراجعه کرده اید
  بنابراین میزان هزینه ها برای افراد مختلف متفاوت می باشد و قیمتی ثابت را نمی توان برای همگان تعیین کرد.

جراحی واژینوپلاستی بهتر است یا تنگ کردن واژن با لیزر؟

هر کدام از روش هایی که برای تنگ کردن بکار گرفته می شود با مزایا و محدودیت های مربوط به خود همراه است. زنان باید با توجه به شرایطی که تجربه می کنند و نیز با توجه به انتظارات و توقعاتی که از جراحی زیبایی تنگ کردن واژن دارند یکی از این دو روش را انتخاب کنند.

برای مثال روش لیزر برای زنانی که با مشکلات محدود تری روبرو هستند و نیازمند اقدامات چندان پیچیده ای نیستند می توانند از این روش کمک بگیرند. اما در صورتی که زنان میزان شل شدگی عضلات شان بسیار باشد و برای کاهش این حالت باید جراحی انجام شود واژینوپلاستی بهترین گزینه محسوب می شود.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

 • ورزش و فعالیت های سنگین به مدت شش هفته، رفتن به استخر و شنا کردن به مدت سه ماه ممنوع می باشد.
 • بعد از جراحی، بهتر است فرد از نشستن های طولانی مدت جلوگیری کند.
 • تا شش هفته بعد از جراحی، التهاب در لابیاها دیده می شود و کاملا طبیعی است. ایستادن و نشستن های طولانی مدت باعث افزایش التهاب و تورم لابیاها می شود.
مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن
 • بهتر است به مدت چند هفته تا یک ماه، از برقراری ارتباط جنسی خودداری شود. (در خصوص رابطه بعد از تنگ کردن واژن مقاله مرتبط را بخوانید)
 • قبل از تماس دست ها با ناحیه تناسلی، از تمیز بودن دست ها مطمئن شوید.
 • از پوشیدن لباس های تنگی که باعث وارد آمدن فشار به ناحیه تناسلی می شوند، خودداری کنید.
 • سیگار کشیدن ممنوع می باشد. سیگار و نیکوتین موجود در آن، باعث می شود تا روند بهبودی به کندی صورت بگیرد.
 • قرار دادن کیسه یخ، هر بیست دقیقه یک بار به کاهش التهاب کمک می کند.
 • احتمال افزایش ترشحات واژن ( ترشح زرد رنگ) طی چند هفته اول بعد از جراحی، کاملا طبیعی است. شستن ناحیه تناسلی با آب و صابون از میزان ترشح کم می کند.
 • رژیم غذایی سالم و مناسب، در تسریع روند بهبودی بسیار موثر می باشد. مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر، پروتئین، میوه و سبزیجات تازه همواره توصیه می شود، زیرا که از بروز یبوست و وارد آمدن فشار به ناحیه تناسلی پیشگیری می شود.
 • در صورت وجود درد بعد از جراحی، می توان از مسکن های تجویز شده از سوی پزشک استفاده کرد.

چگونه عضلات واژن را تقویت کنیم ؟

رعایت رژیم غذایی

اولین قدم و مهم‌ترین برای سفت شدن واژن داشتن یک رژیم غذایی مناسب است که موجب تقویت قدرت عضلات داخلی و در نتیجه سلامت بهتر واژن می‌شود.

داشتن یک رژیم غذایی سالم و سرشار از فیبر می‌تواند به حفظ تقویت عضلات کمک کند و همچنین احتمال یبوست مکرر را که می‌تواند باعث تضعیف عضلات لگن شود کاهش می‌دهد.

کف لگن را می‌توان با یک رژیم غذایی دقیق که شامل غذاهای غنی از استروژن مانند انار، دانه‌های سویا، هویج، سیب، توت و مواد غذایی موثر دیگر است، تقویت کرد.

کنترل استرس

عضلات کف لگن را می‌توان با کنترل استرس و کاهش فشار غیر ضروری با اجتناب از بلندکردن وزنه‌های سنگین و همچنین چمباتمه زدن در حین یبوست قوی‌تر نگه داشت.

کف لگن بخشی از گروه بزرگ‌تری از عضلات تحت عنوان هسته بدن است. تناسب اندام در کنار عضلات ران و سرینی ممکن است بهترین گزینه برای سلامت این قسمت از بدن شما باشد.

تمرین‌های ورزشی مخصوص لگن یک روش عالی برای تقویت عضلات کف این بخش از بدن هستند. این عضلات در حقیقت هسته اصلی بدن شما را تشکیل می‌دهند و روی عملکرد صحیح مثانه، راست روده، روده کوچک و رحم تاثیر مثبتی می‌گذارند.

وقتی عضلات کف لگن شما در اثر سن یا زایمان طبیعی ضعیف می‌شوند، امکان دارد فرد کنترل ادرار خود را نداشته باشد، دائما احساس کند نیاز به تخلیه مثانه دارد در حالی‌که این‌طور نیست.

اگرچه که تمرین‌های کف لگن برای درمان بی‌اختیاری ادرار خفیف و تنگ کردن واژن نتیجه مثبتی به همراه دارد اما برای زنانی که بی‌اختیاری شدید ادرار دارند، توصیه نمی‌شوند.

ورزش کگل

یکی از توصیه شده‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های سفت شدن واژن، انجام تمرینات ورزشی کگل است که در تاپیک تنگی واژن نی نی سایت نیز مطرح شده است. منقبض کردن و سپس آزاد کردن آن دقیقا بنیاد تمرینات کگل را تشکیل می‌دهد.

ورزش کگل در واقع عضلات کف لگن را درگیر می‌کند، ۵ تا ۱۰ ثانیه باید عضلات این ناحیه را سفت کرده و سپس رها کنید. این کار باید حدودا ۱۰ تا ۱۵ بار پشت سر یکدیگر در طول روز انجام شود. عضلات کف لگن با این کار قوی‌تر می‌شوند و در نتیجه واژن سفت و تنگ خواهد شد.

رابطه جنسی مطلوب

داشتن یک ارتباط جنسی عالی برای تقویت عضلات کف لگن فوق العاده است و به اندازه تمرینات کگل برای سفت شدن واژن تاثیرگذار است.

نکات درست و اشتباه قطعی برای لذت بردن از ارتباط جنسی وجود ندارد. انقباضاتی که واژن طی رسیدن به ارگاسم تجربه می‌کند یک راه ایده‌آل برای تقویت عضلات این ناحیه است. چون دیواره‌های واژن تقریبا در فواصل ۰.۸ ثانیه‌ای منقبض می‌شوند و بعد از رسیدن به اوج لذت شل خواهند شد.

دوران بهبودی پس از تنگ کردن واژن

معمولا دوران نقاهت پس از تنگ کردن واژن بسیار کوتاه است. البته این موضوع بستگی به نوع روش درمانی دارد. پس از اینکه عمل تنگ کردن واژن انجام شد، ممکن است پزشک متخصص زنان از شما بخواهد تا چند ساعتی را در بیمارستان و به حالت بستری باشید تا در صورت بروز مشکلی تحت نظر پزشک باشید. پزشک و پرستاران در این مدت وضعیت سلامت شما را بررسی می کنند تا از آن اطمینان کافی داشته باشند. در صورتی که بیمار هیچگونه مشکلی نداشته باشد می تواند مرخص شود. فراموش نکنید که ممکن است چند ساعت پس از عمل کمی درد به سراغ شما آید که این هیچ جای نگرانی ندارد و پزشک به شما برای تسکین دردها، داروهای مسکن تجویز می کند.

همچنین احتمال کبودی و سوزش در این ناحیه وجود دارد که این عوارض تا چند روز اول کامل طبیعی بوده و موقتی هستند. پس از گذشت دو هفته این درد ها بطور کامل از بین می رود. همچنین شما می‌توانید بعد از گذشت یک هفته به انجام فعالیت های روزانه خود نیز بپردازید.

دکتر مهشید کریمی برای راحتی بیماران این امکان را فراهم کردند که علاوه بر مشاوره و جلسات حضوری، از مشاوره آنلاین با وی بهره مند شوید. بنابراین بیماران به راحتی می توانند پس از عمل جراحی در صورت هرگونه مشکل و یا سوالی با دکتر به صورت آنلاین نیز در ارتباط باشند.

سامانه ماوراطب دکتر مهشید کریمی

 جراحی هایی که می توان به طور همزمان با تنگ کردن واژن انجام داد؟

یکی از روش های تنگ کردن واژن، جراحی است و از آن جا که همواره تصمیم گرفتن برای انجام چنین عمل هایی که باید در اتاق عمل انجام گیرد، با کمی ترس و دلهره همراه است، اغلب تمایل دارند که در صورت امکان چند عمل را با هم و به صورت همزمان انجام دهند. بنابراین یکی از پرسش های مهمی که در این زمینه مطرح می شود، همین موضوع است که آیا امکان جراحی دیگری همزمان با واژینوپلاستی وجود دارد یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت است، چه عمل هایی را می توان انجام داد؟

باید بگوییم که امکان جراحی همزمان برای این عمل ژنیتال وجود دارد. از جمله عمل های مجاز عبارتند از:

البته نباید فراموش کنید که قطعیت امکان انجام پذیری این جراحی ها باید از سوی پزشک متخصص شما نیز مورد تایید قرار گیرد.

بهترین متخصص تنگ کردن واژن

برای تنگ کردن واژن لازم است که نزد یک پزشک و متخصص زنان و زایمان که جراحی زیبایی زنان نیز انجام می دهد، مراجعه نمایید. البته منظور از انجام دادن بهره مندی از تجربه کافی و برخورداری از مهارت لازم است. حال ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توان بهترین متخصص زنان برای تنگ کردن واژن را پیدا کرد. برای این کار می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.

 1. جستجو در اینترنت
 2. پرس و جو و تحقیق از اطرافیان، به ویژه آن هایی که تجربه مراجعه نزد متخصص زنان را دارند.
 3. بررسی سوابق کاری پزشک مورد نظر و خدماتی که ارائه می دهد.
 4. بررسی رضایت مراجعین از طریق صفحات مجازی پزشک
 5. شرکت در جلسات مشاوره حضوری

هزینه تنگ کردن واژن در سال 1402

هزینه عمل های تنگ کردن واژن به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. گاهی اوقات خانم ها می خواهند علاوه بر تنگ کردن، زیبا سازی هم انجام دهند. این کار ممکن است نیازمند انجام دو یا چند روش جراحی باشد که مسلما هزینه بیشتری خواهد داشت. در بعضی خانم ها شل شدگی عضلات واژن بسیار زیاد است و در نتیجه عمل تنگ کردن وقت گیر تر و پر هزینه تر خواهد بود. در کل از میان تمام روش های توضیح داده شده کم هزینه‌ترین روش برای تنگ کردن واژن، استفاده از لیزر است. اما روش انتخاب شده بستگی به وضعیت فرد دارد. در صورتی که پزشک لازم ببینید از جراحی برای تنگ کردن واژن که آخرین راه است استفاده می کند. مهارت بهترین جراح زیبایی واژن در نتیجه جراحی بسیار مهم است. هزینه در قبال تجربه بالا و اطمینان از خوب بودن نتیجه بسیار ناچیز است.

سوالات متداول تنگ کردن واژن

در پایان ذکر دو نکته از اهمیت اساسی برخوردار است:

ابتدا این که برای انجام هر کدام از روش های تنگ کردن واژن به پزشکان و متخصصینی مراجعه کنید که توانایی های علمی و عملی لازم را در زمینه خدمات درمانی و زیبایی دارند. زیرا که واژن مهم ترین عضو بدنی در حفظ کیفیت روابط جنسی است و احتمال بروز خطر در این ناحیه باید به صفر درصد برسد. پزشک جراحی که مهارت لازم را داشته باشد با بهترین تکنیک های جراحی به تنگ کردن واژن می پردازد درنتیجه هیچ مشکلی برای واژن ایجاد نمی شود. دومین نکته این است که حتماً به مشاوره ها و راهنمایی های پزشک تان گوش فرا دهید و با اعتماد به تخصص وی بهترین تصمیم گیری ها را داشته باشید.

در نهایت می‏توان گفت پیش از تصمیم‏ گیری بهتر است با پزشک مجرب در خصوص این‏که کدام یک از این روش‏ها برای شما بهتر است مشورت کنید. عموما پزشک پیش از تجویز قطعی برای شما تعدادی از آزمایش‏های پاپ اسمیر و بررسی عفونت‏های قارچی را انجام می‏دهد. نیاز است تا بارداری فرد و حساسیت او به داروهای مختلف نیز پیش از جراحی بررسی شود.

دکتر مهشید کریمی

دوره ی راهنمایی و دبیرستان را با دیپلم ریاضی از مدرسه تیزهوشان به اتمام رساندم. جز نفر برتر رشته برق در دانشگاه شریف به تحصیل ادامه دادم ولی به دلیل علاقه به رشته پزشکی و اصرار و حمایت های پدرم تغییر رشته داده و در سال 1375 تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را آغاز کردم.

14 پاسخ

 1. خانم دکتر از چه طریقی می تونیم مشاوره داشته باشیم با شما برای تنگ کردن واژن؟من 27 سالمه و یکبار سابقه زایمان طبیعی داشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا