لوگو دکتر مهشید کریمی
Search
Close this search box.
تعیین جنسیت،دختر یا پسر؟

تعیین جنسیت جنین، دختر می‌خواهید یا پسر؟

پیدا کردن بهترین دکتر تعیین جنسیت برای انجام تعیین جنسیت دقیق، برای زوجینی که به دلایل مختلف به دنبال جنسیت پسر یا دختر هستند، مهم‌ترین مساله است. بچه من دختر است یا پسر؟ تعیین جنسیت با مرد است یا زن؟ قیمت تعیین جنسیت چقدر است؟ اینها شایع‌ترین سوال در هنگام بارداری است که مادران باردار از پزشک خود می پرسند. بنابراین تعیین جنسیت حتی در قرن 22 هم، همچنان مسئله ای مهم و تعیین‌کننده است. در این مقاله به بررسی تمامی جوانب تعیین جنسیت جنین پرداخته ایم.

جنسیت نوزادی که قرار است به دنیا بیاید از ابتدای آفرینش انسان یکی از مهمترین دغدغه های پدر و مادران بوده و این مسئله فارغ از دین، کشور و فرهنگ افراد است و در هر صورت همیشه والدین در نهایت یکی را ترجیح می دهند. اگر سال های دور را در نظر بگیریم تنها با روش های تغذیه و فرم شکم مادر و مواردی این چنینی جنسیت جنین را پیش بینی می کردند ولی با گذشت زمان سونوگرافی تغییر شگرف و بزرگی در این زمینه به وجود آورد.

امروزه با پیشرفت بیش از پیش علم پزشکی و تکنولوژی روز به روز کار برای پدر و مادرها آسان تر شده است و حتی فراتر از آن، تعیین جنسیت پیش از بارداری نیز مطرح می شود. زوجینی که از روش های آزمایشگاهی برای بارداری استفاده می کنند، شانس موفقیت بالاتری در انتخاب جنسیت دلخواه جنین دارند.

تماس با دکتر مهشید کریمی
موارد مهمتوضیحات
انواع روش های خانگی تعیین جنسیترژیم غذایی
نزدیکی زمان بندی شده
شستشوی واژن با مواد قلیایی یا اسیدی
انواع روش های علمی تعیین جنسیتIUI
IVF
PGD
تخصص مورد نیاز برای مراجعهپزشک متخصص زنان

تعیین جنسیت جنین چیست؟

شاید دیگر همه بدانند که تعیین جنسیت نوزاد چیزی جز بررسی کروموزوم های گرفته شده از پدر و مادرش نیست در واقع همان کروموزوم های x و y که می توان گفت کروموزوم دریافتی از پدر است که حرف آخر را می زند و تعیین کننده است!

با تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری می توان به جنسیت دلخواه رسید و کسانی که آرزوی پسر دار شدن یا دختر دار شدن را دارند، به رراحتی به آن دست پیدا می کنند.

تعیین-جنسیت

اگر زمان کافی برای خواندن کامل متن مقاله را ندارید، صحبتهای جامع خانم دکتر مهشید کریمی متخصص زنان، زایمان و نازایی و فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری و ivf را گوش دهید.

آیا تعیین جنسیت صد در صدی وجود دارد؟

روش های مختلفی برای تعیین جنسیت وجود دارد مثل رژیم غذایی، آی یو آی و غیره. اما برای خیلی ها بسیار مهم است که صد در صد از جنسیت جنین مطمئن باشند. آیا راهی برای اطمینان صد در صدی از جنسیت جنین وجود دارد؟ ما می توانیم با استفاده از روش های IVF و بعد PGD تعیین جنسیت قبل از بارداری انجام دهیم. در این روش یکی از سلول های جنین برداشته شده و روی آن آزمایش انجام شده و تعیین جنسیت می شود و بعد جنسیت دلخواه به رحم مادر منتقل می شود.

تعیین جنسیت صد در صدی جنین

آیا من هم میتوانم از روش های آزمایشگاهی برای تعیین جنسیت فرزندم استفاده کنم؟

بسیاری از والدین با شرایط گوناگون میخواهند که فرزند داشته باشند و اتفاقا جنسیت دلخواهشان را هم میخواهند. معمولا افرادی که مشکلات ناباروری مختلفی دارند می توانند برای بارداری از روش های کمک باروری استفاده کنند. این روش ها مبنای علمی داشته و می تواند در درمان ناباروری کمک کند. در اغلب این روش ها از آنجائیکه اسپرم یا تخمک از فرد گرفته می شود و در محیط آزمایشگاهی آماده می شود، بنابراین می توان برای لقاح آزمایشگاهی و تشکیل جنین از جنسیت دلخواه بهره برد. مثلا برای تعیین جنسیت پسر از کروموزوم y برای تشکیل جنین استفاده می‌شود.

آیا من هم می تونم از روش های تعیین جنسیت استفاده کنم؟

آزمون-تعیین جنسیت دختر یا پسر

آیا تاکنون از روش های طبیعی برای بارداری اقدام کرده اید؟

آیا روند درمانی خاصی را برای علت ناباروری خود پیگیری کرده اید؟

آیا همسر شما هم بررسی های لازم را برای کشف علت ناباروری  پیگیری کرده است؟

لطفا شماره تماس خود را با اعداد انگلیسی وارد کنید (اطلاعات تماس شما محفوذ است)

Your score is

انواع روش‌های موثر تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری چیست؟

تقریبا می توان گفت که تمام روش‌های تعیین جنسیت نوزاد شامل موارد زیر می شود:

 • استفاده از رژیم های غذایی و روش تغذیه برای تعیین جنسیت
 • روش‌های نزدیکی زمانبندی شده (با تعیین زمان تخمک گذاری انجام می‌شود)
 • شستشوی واژن با مواد قلیایی یا اسیدی
 • روش آی یو آی IUI تعیین جنسیت
 • روش‌های قطعی تعیین جنسیت مثل ivf و PGD

بهترین روش تعیین جنسیت

روش های علمی و غیر علمی مختلفی برای تعیین جنسیت جنین وجود دارد. از جمله روش های علمی و تجربی برای تعیین جنسیت روش های پیچیده ای است که طی پروسه ivf انجام می شود. این روش تا حد بسیار زیادی قطعی بوده و شما می‌توانید از این روش برای تعیین جنسیت دقیق نوزاد استفاده کنید. مراحل انجام آن شامل تحریک تخمک گذاری، جمع کردن تخمک های بارور، رشد جنین به مدت چند روز در آزمایشگاه و سپس برداشتن یک یا دو سلول از تخمی که در حال تکثیر است ( توسط جنین شناس) و بررسی کروموزموم های جنین و انتخاب جنسیت مورد نظر جنین و انتقال آن به رحم است.

روش دوم روش IUI تعیین جنسیت است که در این روش در واقع اسپرم ها جدا می شوند. و آنهایی که کروموزوم y دارند از مابقی که x هستند جدا می شوند. و انتقال جنین با جنسیت مطلوب از طریق iui انجام می شود.

استفاده از IUI تعیین جنسیت چند درصد موثر است؟

آی یو آی یکی از روش های مطلوب برای بارداری با جنسیت دلخواه است. در این روش اسپرم های حاوی کروموزوم های X و Y از یکدیگر در آزمایشگاه ژنتیک جدا شده و اسپرم با جنسیت دلخواه وارد رحم میشود. درصد موفقیت بارداری با آی یو آی بسیار بالاست. این روش همراه با سایر روش های ترکیبی دیگر 90 تا 95 درصد می تواند موثر واقع شود.

با استفاده از روش IUI نیازی به بیهوشی نیست.

بیهوشی:
ندارد
زمان عمل:
حدود یک ساعت
فعالیتهای روزانه:
یکی دو روز بعد

زمان تعیین جنسیت جنین

امروزه تعیین جنسیت جنین با کلمه سونوگرافی گره خورده است ولی شاید باید بپذریم که آرزوی فهمیدن جنسیت فرزند حتی پیش از بارداری دیگر دور از باور نیست؛ ولی چه زمانی می توان مطمئن شد که کروموزوم های فرزند چگونه است و بالاخره باید انتظار دختر یا پسر را کشید؟ در ادامه به بررسی بهترین زمان تشخیص جنسیت نوزاد که توسط متخصص زنان و زایمان انجام می‌گیرد، می پردازیم.

تعیین جنسیت قبل از بارداری

تعیین جنسیت فرزند آینده یک زوج پیش از عمل لقاح و در نتیجه پیش از دوران بارداری با دو روش کلی قابل اجراست :

روش های تغذیه ای – رژیم غذایی برای تعیین جنسیت نوزاد

همانگونه که قبل تر اشاره شد، تاثیر نهایی جنسیت نوزاد از طرف مرد است ولی از آنجا که میزان PH و یون های بدن نیز در این قضیه موثر است بنابراین با استفاده از رژیم های غذایی پیش از انجام عمل لقاح، سعی بر تغییر محیط واژن (قلیایی یا اسیدی کردن آن) کرده تا به نتیجه دلخواه یعنی جنسیت مورد نظر برسند؛ در واقع در این روش با تغییر نسبت سدیم و پتاسیم ( پسر دار شدن) بدن به میزان کلسیم و منیزیم ( دختر دار شدن ) آن تغییراتی را در مدت زمان چند ماهه در بدن مادر ایجاد می کنند.

تعیین-جنسیت-با-روش-های-تغذیه-ای

گرچه با این روش در موارد متعددی به نتیجه مطلوب رسیده اند ولی در نهایت از نظر سلامتی مادر نگرانی هایی نیز به همراه دارد؛ زیرا طی این عمل به عمد میزان مواد معدنی و حیاتی بدن دست خوش دستکاری‌هایی قرار می‌گیرد و حال که قرار است این مادر فرزندی سالم را با دریافت تمامی موارد معدنی لازمه رشد دهد دچار مشکل شده و احتمال سالم بودن فرزند را پایین می آورد.

به علاوه این روش نسبت به سایر روش های تعیین جنسیت از دقت پایینی برخوردار است.

بیشتر بخوانید : هر آنچه که باید از عفونت واژن بدانید !!

روش های زمان بندی شده برای تعیین جنسیت

در مورد روش های غیر علمی از جمله روش زمانبندی اعتقاد بر این است که چون کروموزوم Y طول عمر کمتر و حرکت سریعتری دارد؛ پس برای فرزند پسر داشتن نزدیکی باید به روز تخمک گذاری نزدیکتر باشد. و اگر فرزند دختر بخواهیم باید نزدیکی 2 تا 4 روز قبل از زمان تخمک گذاری باشد. نرخ موفقیت در این روش نهایتا 75 درصد است.

تاثیر به ارگاسم رسیدن خانم در تعیین جنسیت چقدر است؟

در این روش با توجه به اینکه باعث می شود اسپرم های بیشتری به دهانه رحم نزدیک شوند و موادی که در ترشحات واژن (ترشحات ارگاسم) خانم هست محیط را قلیایی می‌کند و این باعث حرکت بیشتر کروموزوم Y می‌شود، ممکن است واقعا شانس پسر دار شدن بیشتر شود. در این روش برای دختردار شدن گفته می شود که نباید خانم به ارگاسم برسد.

آیا کاهش وزن در تعیین جنسیت نوزاد موثر است؟

کاهش وزن و هرگونه آسیبی که به بدن برسد و در کل ضعیف شدن بدن منجر به دختر دار شدن می شود. بنابراین اگر می خواهید فرزند پسر داشته باشید ورزش کنید و قدرت بدنی خود را افزایش دهید. سعی کنید رژیم های سخت نگیرید.

تعداد اسپرم در آقایان برای تعیین جنسیت مهم است؟؟

این مقوله در تعیین جنسیت بسیار مهم است. درصورتی که تعداد کمی اسپرم در مایع منی وجود داشته باشد، قطعا نوزاد دختر خواهید داشت.

آیا زمان بندی رابطه در تعیین جنسیت نوزاد موثر است؟

زمان برقراری رابطه متناسب با زمان تخمک گذاری مادر تاثیر گذار است. بدین ترتیب که اگر فرزند دختر میخواهید بهتر است چند روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی انجام بگیرد و اگر میخواهید پسردار شوید بهتر است یک روز قبل یا همان روز تخمک گذاری لقاح انجام بگیرد. بدین ترتیب احتمال بارداری با جنسیت دلخواه بالا می رود.

روش های آزمایشگاهی و ژنتیکی برای تعیین جنسیت

روش PGD روشی آزمایشگاهی مبتنی بر لقاح خارج رحمی (IVF) است که جهت درمان ناباروری زوجین استفاده می شد که بعدها در زمینه تعیین جنسیت جنین پیش از لقاح نیز مورد استفاده قرار گرفت. در این روش از طریق تزریق دارویی به مادر موجب تحریک و تخمک گذاری در رحم می‌شوند. سپس با خروج تخمک های بالغ و قرار دادن آن ها در مجاورت اسپرم های دریافتی از پدر موجب لقاح آن‌ها در محیط استریل آزمایشگاه شده و سپس به بررسی جنین حاصل از لقاح می پردازند.

در نهایت با بررسی یک سلول این جنین به جنسیت آن پی می برند؛ روش PGD تنها برای تعیین جنسیت نبوده و از آن برای غربالگری بیماری های ژنتیکی محتمل در جنین نیز به طور موثری استفاده می شود.

تعیین-جنسیت-با-روش-های-آزمایشگاهی-و-ژنتیکی

تعیین جنسیت نوزاد قبل از لقاح امکان پذیر است؟

برای خیلی ها این سوال وجود دارد که آیا می توان قبل از لقاح جنسیت جنین را تعیین کرد؟ به طور کلی جنسیت دقیقا در زمان لقاح مشخص می شود. اما با استفاده از روش های مختلف مثل تغذیه می‌توانیم کمک کنیم که محیط به نحوی فراهم شود که برای پسر دار شدن کروموزوم Y زودتر به کروموزوم X برسد و بارداری با جنین پسر اتفاق بیفتد. (و بالعکس برای دختر دار شدن). هرچند که احتمال به دنیا آمدن فرزند با جنسیت دلخواه با روش تغذیه خیلی علمی نیست و احتمال موفقیت زیر 30 درصد دارد. اما با خوردن خوراکی هایی می توان این احتمال را ایجاد کرد:

خوراکی های مفید برای پسردار شدن

کسانی که دوست دارند فرزند پسر داشته باشند، باید میزان سدیم و پتاسیم خونشان بالاتر از کلیسوم و منیزیوم باشد. بنابراین مصرف خوراکی هایی مثل :

خرما، هویج، موز، غلات، طالبی، پرتقال، هلو، زعفران، کشمش، دانه های روغنی، کره گوسفندی، حبوبات، سیب زمینی، برنج و نان گندم سفید توصیه می شود.

خوراکی های مفید برای دختر دار شدن

مصرف کلسیم و منیزیوم برای دختر دار شدن موثر خواهد بود خوراکی هایی مثل:

لبنیات، شیرکاکائو، قهوه، کلم، کدو، فلفل سبز، گردو، شکلات، غلات، سویا، چغندر، شلغم ، بادام، جوانه گندم.

بیشتر بخوانید: هیستروسکوپی قبل از انتقال جنین چگونه است؟

مطمئن ترین روش برای تعیین جنسیت جنین چیست؟

بین تمام روش های گفته شده احتمالات زیادی وجود دارد هر کدام به اندازه چند درصد می تواند احتمال بارداری با جنسیت دلخواه را بالا ببرد. استفاده از روش PGD از جمله مطمئن ترین روش های بارداری با جنسیت دلخواه است و در واقع تشخیص ژنتیکی قبل از لانه‌گزینی است. بدین صورت که در این روش با استفاده از IVF تحریک تخمک گذاری انجام می‌شود. تخمکها جمع آوری می شود، اسپرم آقا گرفته می‌شود و بعد از انجام لقاح در آزمایشگاه تشخیص ژنتیکی انجام می شود و فرزند دلخواه به رحم منتقل می‌شود. تنها استفاده از این روش است که صد درصد می‌تواند شما را به فرزندی با جنسیت دلخواه برساند.

تعیین جنسیت نوزاد در دوران بارداری

همانگونه که پیش تر اشاره شد، در واقع جنسیت جنین در زمان لقاح مشخص می شود ولی برای بررسی و تعیین دقیق آن و مطلع ساختن والدینی که هیچ بررسی در زمان قبل از لقاح نداشتند، لازم است که از روش های تعیین جنسیت در دوران بارداری استفاده نمود. در ادامه دو روش سونوگرافی و آزمایش خون را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: چه کسانی باید لابیاپلاستی کنند؟

چه زمانی و چگونه می توانم جنسیت کودکم را بفهمم؟

اگر آزمایش خون قبل از تولد (NIPT) انجام دهید، ممکن است بتوانید جنسیت کودک خود را در هفته 11 بارداری تشخیص دهید. سونوگرافی ممکن است اندام های جنسی را تا هفته 14 مشخص کند، اما تا هفته 18 کاملا دقیق در نظر گرفته نمی شود. اگر در هفته 10 CVS داشته باشید، نتایج جنسیت کودک شما را تا هفته 12 مشخص می کند. اگر در 16 هفتگی آمنیو دارید، تا هفته 18 می توانید متوجه شوید. با IVF، می توانید قبل از اینکه جنین را انتقال دهید، جنسیت را دریابید.

روش سونوگرافی

سونوگرافی تکنولوژی کارآمد در زمینه بررسی ناهنجاری های احتمالی جنین در دوران بارداری است. ولی با این وجود یکی از کاربردهای فرعی اما مهم سونوگرافی تعیین جنسیت جنین است که برای همه والدین بسیار جالب است. در طول دوران بارداری در بازه های زمانی متفاوتی لازم است که مادر، سونوگرافی را انجام دهد تا در هر برهه زمانی از سلامتی کامل جنین خود مطمئن شود.


اگرچه آلت تناسلی یا فرج نوزاد در اوایل 6 هفتگی شروع به شکل گیری می کند، نوزادان دختر و پسر در سونوگرافی تا حدود 14 هفتگی بسیار شبیه به نظر می رسند و هنوز هم تشخیص آنها تا چند هفته بعد از آن ممکن است سخت باشد. در هفته 18، تکنسین سونوگرافی به احتمال زیاد قادر به تشخیص جنسیت خواهد بود البته اگر نوزاد در موقعیتی باشد که امکان مشاهده اندام تناسلی را فراهم کند. در غیر .این صورت، ممکن است بتوانید متوجه شوید که آیا سونوگرافی دیگری در اواخر بارداری انجام داده اید یا خیر.

تعیین-جنسیت-با-سونوگرافی

بهترین زمان سونوگرافی تعیین جنسیت

معمولا در هفته های هجدهم تا بیست و یکم است و در این بازه زمانی تعیین جنسیت دقیق تر و با احتمال خطای کمتری انجام می شود؛ البته در سه ماهه اول بارداری یعنی هفته های یازدهم تا سیزدهم نیز گاها می توان جنسیت جنین را مشخص نمود ولی باید این نکته را در نظر گرفت که در این زمان احتمال خطا بسیار زیاد است.

روش آزمایش خون

در این روش که با نام NIPT شناخته می شود آزمایش خونی از مادر در هفته نهم به بعد گرفته می شود و به صورت آزمایشگاهی سلول های ژنتیکی موجود در خون را بررسی می کنند. در این روش غربالگری بیماری های ژنتیکی مانند سندروم داون و سایر بیماری های کروموزومی را بررسی می کنند و همچنین می توانند با بررسی کروموزوم جنسی مرد که در خون مادر وجود دارد، جنسیت فرزند را نیز تشخیص بدهند.

تعیین-جنسیت-با-آزمایش-خون

در صورت انجام آزمایشات غیرتهاجمی قبل از تولد (NIPT)، آزمایش خونی که می تواند سندرم داون و چند بیماری کروموزومی دیگر را از هفته 10 بارداری تشخیص دهد، می توانید جنسیت کودک خود را بدانید. (یک یا دو هفته طول می کشد تا نتایج را دریافت کنید.) همچنین به دنبال تکه هایی از کروموزوم جنسی مذکر در خون شما می گردد که می تواند برای تعیین اینکه فرزند شما یک پسر یا دختر است، استفاده می کند. این آزمایش برای زنانی در نظر گرفته شده است که در معرض خطر بالای داشتن نوزادی با اختلالات کروموزومی هستند، اما اغلب برای زنانی که در معرض خطر کمتری هستند نیز در دسترس است.

چه زمانی می توانم جنسیت کودکم را با CVS یا آمنیو بفهمم؟

سایر زنان از طریق آزمایش ژنتیکی مانند نمونه برداری از پرزهای کوریونی (CVS) یا آمنیوسنتز به جنسیت کودک خود پی می برند. این آزمایش‌ ها معمولاً برای تعیین اینکه آیا نوزاد یک اختلال ژنتیکی دارد یا یک ناهنجاری کروموزومی مانند سندرم داون انجام می‌شود. CVS معمولا بین 10 تا 13 هفته و آمنیوسنتز بین 16 تا 20 هفته انجام می شود. برای نتیجه هر دو آزمایش باید 2 هفته صبر کنید. زنانی که در معرض افزایش خطر مشکلات ژنتیکی و کروموزومی نیستند، به طور معمول CVS یا آمنیو ندارند، تا حدی به این دلیل که این آزمایش ‌ها تهاجمی هستند و خطر کمی سقط جنین را به همراه دارند.

تماس برای مشاوره تعیین جنسیت

آیا می توانم جنسیت کودکم را در طول IVF بفهمم؟

اگر آزمایشات ژنتیکی قبل از لانه گزینی را در طول لقاح آزمایشگاهی (IVF) انجام دهید، جنین شما از نظر ناهنجاری های ژنتیکی یا کروموزومی و جنسیت آزمایش می شود. آزمایشات ژنتیکی قبل از لانه گزینی تقریباً 100 درصد در تعیین جنسیت جنین ها دقیق است. اما اگر جنین ‌هر دو جنسیت را در رحم خود قرار دهید، نمی‌ دانید کدام یک قرار داده می شود.

آیا روش های تعیین جنسیت به جنین آسیب می رساند؟

برخی از زوجین قبل از اینکه برای بارداری اقدام کنند، از احتمال آسیب رسیدن به جنین نگرانند، بنابراین زمان بارداری را به امید باردار شدن به روش طبیعی به تعویق می اندازند. با اطمینان باید بگویم در روش های آزمایشگاهی و در مراحل مختلف آماده شدن جنین هیچگونه احتمال آسیب رسیدن به جنین وجود ندارد. در مراحل انجام تعیین جنسیت ivf که توسط متخصص زنان و سپس توسط جنین شناس انجام می شود، هیچگونه احتمال آسیب به جنین وجود ندارد. بنابراین باید مطمئن باشید که جنین صحیح و سالم به رحم مادر انتقال داده می شود.

به تعویق انداختن زمان بارداری مخصوصا در خانم هایی که سنشان بالای 30 سال است ریسکی است که باید زوجین عواقب آن را بپذیرند. چرا که با کاهش ذخیره تخمدان احتمال بارداری به صورت طبیعی کم است.

بهترین دکتر برای تعیین جنسیت

یکی از مهمترین اقداماتی که هر زوج برای تعیین جنسیت فرزندشان باید انجام بدهند، مراجعه به بهترین متخصص زنان است. بهترین که می کوییم منظورمان از جهت تجربه کاری، مهارت بالا و تعداد بالای رضایتمندی مراجعین است. فردی که دارای تحصیلات و مدارک علمی بالاست و در کنار آن به طور گسترده به انجام فعالیتهای علمی و پزشکی می‌پردازد و مراجعین بسیاری دارد، به طور یقین می‌توان تعیین جنسیت جنین و نوزاد را به خوبی انجام بدهد.

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای تعیین جنسیت جنین وجود دارد. اما انتخاب نوع روش برای هر زوج مهم ترین مساله است. این مهم با تشخیص درست و دقیق متخصص زنان قابل انجام است. بنابراین اصراری برای تعیین نوع روش توسط خودتان نداشته باشید چرا که پزشک بهترین روش را برای شما انتخاب خواهد کرد.

آیا می‌خواهید وقت مشاوره تعیین جنسیت دریافت کنید؟

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
شماره شما با موفقیت ثبت شد!
لطفا دوباره تلاش کنید
مشاوره تعیین جنسیت

سوالات متداول تعیین جنسیت نوزاد قبل از تولد

نکات پایانی

پس از بررسی انواع روش های مطرح و موثر تعیین جنسیت و نیز زمان انجام این تست به این نتیجه خواهیم رسید که والدینی که در انتظار آمدن فرزندی در خانواده خود هستند، راه های گوناگونی برای مطلع شدن هر چه زودتر از جنسیت فرزندشان پیش رو دارند ولی هدف اصلی این روش ها در ابتدای امر بررسی سلامتی و احتمال ابتلا به بیماری های ژنتیکی بوده و در کنارش می توان از دختر یا پسر بودن او نیز مطلع شد.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
90 پاسخ
 1. سلام خانم دکتر برای تعیین جنسیت نوزاد ivf بهتره انجام بدیم یا iui ؟؟؟
  اصلا خودمون میتونیم تعیین کنیم که از چه روشی استفاده کنیم یا با تشخیص پزشک انجام می شه ؟؟

 2. هزینه تعیین جنسیت با ivf میگن خیلی زیاده درسته ؟ چیکار کنیم روش کم هزینه تری نداره ؟ ممنون میشم ی راهنمایی بفرمائین

 3. سلام خانوم دکتر اگر بخوایم پسر دار بشیم باید به ارگاسم برسیم تو رابطه ؟ به غیر از این دیگه چه روشی هست که ساده بشه انجام داد؟

  1. سلام و تشکر برای مقاله جامع ومفید تون بسیار عالی بود خانم دکتر خواهر من سه بار سقط جنین داشته الان دوساله که تلاش میکنند اما بچه دار نمیشن آیادرمانی برای اون ها میشه انجام داد؟؟

 4. جالبه که این پدر هست که تعیین کننده ی جنسیت بچه ست، اونوقت توو فرهنگ ما همه خانوم ها رو عامل اینکه بچه دختر هست یا پسر میدونستن و میدونن!
  سپاس از شما

 5. خانم دکتر جان آیا انجام چندین باره ی سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی که انقدر رایج شده ضرری نداره؟

 6. Ivfبرای خانم هایی که مشکلی برای بارداری ندارند داوطلبانه انجام میشه صرفا به دلیل تعیین جنسیت؟

 7. ممنون از مقاله جامع و مفیدتون برای تعیین جنسیت با استفاده از رژیم غذایی از چندوقت قبل از اقدام به بارداری باید رژیم رو رعایت کنیم؟

 8. خانم دکتر اینکه میگن برای دختردار شدن بهتره قبل از نزدیکی داخل ظرف آبی که محتوی سرکه و آب هست و یک محیط اسیدیه نشیت تا محیط واژن اسیدی بشه تا چه حدی درست هست؟

 9. سلام خانم دکتر شما از روش pgd هم استفاده می‌کنید؟ به نظرتون استفاده از این روش چند درصد احتمال موفقیت داره چون من چندین بار iui انجام دادم ولی موفق نبوده

  1. سلام دوست عزیز روش های مختلفی برای بارداری و تیین جنسیت استفاده می شه که با توجه به شرایط هر فرد متفاوت هست ابتدا باید معاینه بشید شرایطتتون بررسی بشه بعد بهترین راه حل برای بارداری بهتون گفته می شه

 10. سلام آیا این صحت داره که در روش علمی و آزمایشگاهی با جداسازی یک سلول ، تعیین جنسیت انجام می شه و همین دستکاری موجب آسیب دیدن جنین می شه و احتمال موفقیت آی وی اف را کاهش می ده ؟ من قصد گرفتن تخمک اهدایی و تعیین جنسیت همزمان جنین را دارم ولی پزشکم هشدار داده که جنین دستکاری میشه و ممکنه عمل موفقیت آمیز نشه . نظر شما چیه ؟

  1. خیر عزیزم هیچ مشکلی پیش نمیاد اما کسی که تخمک اهدایی می گیره یا مشکل ناباروری داره ما بهش پیشنهاد تعیین جنسیت نمیدیم چون شانس کلی باروری رو پایین میاره اما اینکه روش تعیین جنسیت و برداشتن سلول باعث آسیب به جنین می‌شود درست نیست

 11. سلام دکتر جان من واقعا دلم میخواد که نوزاد دختر داشته باشم و این خیلی برام مهمه شما چطوری میتونید کمکم کنید هزینه ش هرچقدر باشه مهم نیست

  1. سلام دوست عزیز باید شرایط تون بررسی بشه تا ببینیم علت ناباروری چی هست و اگر شرایطش رو داشته باشین برای تعیین جنسیت هم اقدامات مختلفی با توجه به شما شما قابل انجام هست.

 12. سلام من سه ساله که ازدواج کردم الان یک ساله دارم برای بارداری اقدام می کنم ولی متاسفانه موفق نشدیم. الان باید چه کار کنیم میشه راهنمایی کنید. یعنی من ناباروری دارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا