لوگو دکتر مهشید کریمی
لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر بدون بیهوشی و خونریزی

عمل لابیاپلاستی با لیزر به برداشت تمام یا بخشی از لابیا مینور (لب های کناره های واژن) لابیاپلاستی گفته می شود. که برای کوچک نمودن و قرینه سازی لب های خارجی یا مینور واژن صورت می گیرد. بزرگ بودن و غیرقرینه بودن لابیامینورها علاوه بر اینکه زیبایی دستگاه تناسلی را کاهش می دهد، می‌تواند در کارهای روزانه هم برای بانوان ایجاد مشکل کند. عمل لابیا علاوه بر زیبایی ناحه تناسلی می تواند مشکلات عدیده ای را برطرف کند. این روش با لیزر بسیار بی خطر و با دوره نقاهت کوتاه است. ما در این مطلب از سایت دکتر مهشید کریمی به این مطلب خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

لابیاپلاستی با لیزر

افراد زیادی از خانم ها از اینکه نمی توانند به راحتی به فعالیت ها و ورزش های خود بپردازند و همینطور به علت عدم توانایی در پوشیدن لباس های تنگ و عدم رضایت همسر خود از رابطه جنسی، بدلیل بزرگ بودن لابیامینورهای خود شکایت دارند. انجام عمل لابیاپلاستی علاقمندان زیادی دارد، زیرا این ناحیه اثر زیادی در روابط جنسی فرد می‌گذارد و موجب بیشتر شدن اعتماد به نفس در افراد می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را از دست ندهید.

برای گرفتن وقت مشاوره و معاینه می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ با موفقیت ثبت شد!
لطفا دوباره تلاش کنید

لابیاپلاستی با لیزر و کاربرهای آن

لابیاپلاستی با لیزر با انواع دستگاه های لیزر به صورت سرپایی انجام می شود. در صورتی که مقدار تغییرات عمل زیبایی واژن زیاد نباشد می توان این جراحی را بوسیله دستگاه های لیزر در کلینیک انجام داد. لابیاپلاستی با لیزر کاربردهای زیادی دارد به این نحو که نیازی به بستری شدن در بیمارستان و اتاق عمل نخواهد داشت. بنابراین عمل لابیاپلاستی با لیزر را می توان در کلینیک عمل زیبایی بانوان انجام داد. اما زمانی که جراحی وسیع تر باشد می توان به صورت همزمان با دیگر عمل های جراحی زیبایی بانوان در اتاق عمل انجام داد. از دیگر فواید لابیاپلاستی با لیزر به این شکل است که هزینه پایین تری خواهد داشت و سوال افراد زیادی است که آیا این تکنیک دردناک می باشد، در صورتی که باید بدانید این تکنیک زیبایی کاملا بدون درد است. در حین لابیاپلاستی با لیزر بی حسی دستگاه تناسلی نخست توسط پماد های موضعی صورت می گیرد و بعد از طی شدن ۳۰ دقیقه جراح زیبایی بانوان آمپول بی حسی موضعی را تزریق خواهد کرد تا دستگاه تناسلی به صورت کامل بی حس شود. در آخر لابیاپلاستی با لیزر حدود ۶۰ دقیقه زمان خواهد برد و در این زمان فرد به هیچ وجه احساس درد و ناراحتی پیدا نخواهد کرد، اما بعد از تمام سدن لیزر زیبایی بانوان بعضی افراد امکان دارد احساس سوزش پیدا کنند که این یک موضوع کاملا طبیعی می باشد و قابل تحمل است.

چرا لابیاپلاستی با لیزر بهتر از جراحی می باشد؟

هر ۲ نوع جراحی برای کوچک کردن و زیبا شدن لابیاها می باشند اما به علت فرق هایی که در نتایج این ۲ جراحی می باشد، لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ به جراحی ترجیح داده خواهد شد. این تفاوتها عبارت اند از:

کیفیت برش

با لیزر برش ها صاف تر می باشند و نتیجه جراحی بهتر و فرم لابیاها طبیعی تر خواهد بود.

تعداد بخیه

تعداد بخیه ها در لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا خیلی پایین تر از تکنیک جراحی می باشد. حتی بعضی وقت ها لابیاپلاستی با لیزر برای برخی از بیماران بدون بخیه صورت می گیرد.

حجم خونریزی

بدلیل اینکه همزمان با برش لیزر، قسمت پایانی عروق خونی بسته می شود، خونریزی در اندازه ۱ الی ۲  قطره می باشد. اما جراحی با خونریزی بسیاری همراه خواد بود.

دوره نقاهت

استفاده از لیزر برای برش لابیاها موجب خونرسانی زیادتر به لابیاها خواهد شد و قدرت تکثیر سلولی را زیادتر خواهد کرد. در نهایت سرعت ترمیم و بهبودی پس از لابیاپلاستی با لیزر، بسیار بالاتر از لابیاپلاستی با جراحی می باشد و دوره نقاهت کوتاه تری دارد.

هدف از انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر

در کل هدف از انجام جراحی لابیاپلاستی Labiaplasty با لیزر افزایش سطح رضایت بانوان و همیطور کم شدن میزان درد و خونریزی می باشد. از آن جهت که بافت لابیاها بسیار پر خون می باشند، در جراحی لابیاپلاستی با لیزر سر لابیاها را با لیزر بسته خواهد شد. در نتیجه مانع از کم خونی زیاد خواهند شد. افرادی که با این تکنیک جراحی لابیاپلاستی می کنند، به علت اینکه کمتر خونریزی می کنند، مشکلات به وجود آمده از کم خونی مثل سردرد یا سرگیجه را پیدا نخواهند کرد.

لابیاپلاستی با لیزر

  • قرینه‌ سازی لابیا‌ها
  • کوچک‌ کردن لابیای بزرگ
  • برداشتن بخش اضافی لابیا
  • برداشتن پوست اضافه
  • برداشتن چین و چروک لابیا

دوران نقاهت بعد از لابیاپلاستی با لیزر و زمان شروع رابطه جنسی

دوران نقاهت در عمل با لیزر با توجه به جراحی بدون لیزر و با تیغ جراحی به دلیل اینکه بخیه زده نمی شود و یا اگه بخیه خورده شود بخیه های ویژه‌ی لیزری خواهد بود و بسیار کمتر می باشد و مراجعه کننده سریعتر خواهد توانست به سرکار خود برگردد. اگر نوزاد خود را شیر دهد با سرعت بیشتری میتواند این عمل را انجام دهد و حتی سریع تر می تواند رابطه جنسی خود را شروع نماید. (حدود ۲ هفته با لیزر و ۴ هفته در تکینک لابیاپلاستی با تیغ جراحی). در کیس هایی که کلیتورومگالی داریم و این بافت کلیتوریس قابل نعوظ و ارتجاعی بزرگ و دفورمه شده است هم می شود با لیزر کلیتوروریداکشن انجام داد و پزشک بافت اضافی را با لیزر بردارد و به کلیتوریس بدون اینکه تمایلات جنسی فرد کم شود و دچار مشکلات جنسی و مشکلات در ارگاسم شود فرم مناسب را به آن داد.

عوارض لابیاپلاستی با لیزر چقدر است؟

هر روشی همچون متدهای دیگر دارای کاربرد و عوارضی می باشد و متخصص باید تصمیم بگیرد که کدام تکنیک برای کدام مراجعه کننده بهتر می باشد. مثل هر تکنیک دیگری، لابیاپلاستی با لیزر دارای خطرات و عوارض لابیاپلاستی مانند کبودی، التهاب، عفونت بعد از لابیاپلاستی درد، اعوجاج و کیست انکلوژن اپیدرموئید می باشد. با این حال نسبت به دیگر روش ها خطر بسیار پایین تری دارد. جراحی لابیاپلاستی با لیزر خونریزی بسیار کمی دارد، به همین علت زمان عمل نسبت به دیگر تکنیک ها کمتر می باشد. از طرفی ایراد آن طولانی شدن زمان بهبودی بیمار به علت آسیب بافتی در قسمت برش لیزر می باشد.

مراقبت‌های بعد از جراحی لابیاپلاستی با لیزر

مراجعه کنندگان امکان دارد پس از عمل کمی کبودی، التهاب و ناراحتی را تجربه نمایند. این التهاب امکان دارد به مدت ۲ هفته یا شاید زیادتر ادامه پیدا کند. برای کنترل هر ناراحتی داروی مسکن بوسیله بهترین متخصص زنان تجویز خواهد شد. توجه کنید که داروهای ضد درد می توانند موجب یبوست شوند (این شایع ترین شکایت است) که باید این موضوع با متخصص زنان درمیان گذاشته شود. علاوه بر این ، بیماران با نوشیدن مایعات زیاد و خوردن میوه و سبزیجات می توانند از یبوست پیشگیری نمایند.

از سایر مراقبت های بعد از لابیاپلاستی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کمپرس سرد تا 24 ساعت بعد از عمل
  • سوزش و خارش مختصر در ناحیه جراحی
  • حمام بعد از 48 ساعت پس از عمل مجاز می باشد.
  • استفاده نکردن از شلوار تنگ تا ۲ هفته
  • نداشتن رابطه جنسی و فعالیت سنگین حداقل تا 4 هفته پس از عمل

البته این موارد در لابیاپلاست به صورت کلی اتفاق می افتد اما در لابیاپلاستی با لیزر این اختلالات کمتر بوده و دوره نقاهت بسیار کمتر می باشد.

برای لابیاپلاستی با لیزر به چه کسی مراجعه کنیم؟

دکتر خوب برای لابیاپلاستی، یک جراح زیبایی زنان است که علاوه بر دانش و مهارت در خصوص درمان انواع بیماری های زنان دوره های مختلفی هم برای جراحی های زیبایی گذرانده است و مهارت های لازم را در این خصوص دارد.

برای اینکه بتوانید بهترین دکتر را انتخاب کنید. می‌توانید علاوه بر مراجعه حضوری و معاینه توسط پزشک، از راه های دیگری هم به تحقیق بپردازید. به عنوان مثال در آپارات یا یوتیوب فیلم های رضایتمندی بیماران وجود دارد. در اینستاگرام نیز می توانید انواع فیلم های رضایت دکتر مهشید کریمی را از صفحه ایشان پیگیری کنید.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف-یلدا